Tarnowski ksiądz wicemistrzem świata w tenisie

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 16.07.2019 14:24

Ks. prał. Bogusław Skotarek - proboszcz z par. Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju - zajął II miejsce podczas International Championships for Priests.

Ks. Bogusław Skotarek (z lewej) i ks. Isidrito Buhia Ducao z Filipin. Ks. Bogusław Skotarek (z lewej) i ks. Isidrito Buhia Ducao z Filipin.
Archiwum własne

Mistrzostwa odbyły się w USA, w Lincoln w stanie Nebrasca. Uczestniczyło w nich 45 księży z 9 krajów świata, w tym 18 z Polski. Diecezję tarnowską reprezentowali księża Krzysztof Jarmuła, Andrzej Seidler, Wiesław Babiarz i Alfons Górowski.

Ks. Skotarek startował w kategorii wiekowej 55+. W finałowym meczu przegrał z ks. Isidrito Buhia Ducao z Filipin. - To były niezapomniane chwile. Bardzo dziękuję fr. Brian Connor za wspaniałą organizację mistrzostw świata, ks. Józefowi Capucie na zaproszenie i wszystkim, którzy brali udział - mówi ks. Bogusław.

Duchowny gra w tenisa od siedmiu lat. - To sport, który uczy wielkiej pokory i skupienia, stawiania sobie wysokich wymagań i wytrwałości - podkreśla kapłan.

Warto dodać, że ks. Skotarek jest organizatorem diecezjalnych zawodów w tenisie, które odbywają się w Krynicy-Zdroju. Następne mistrzostwa świata odbędą się w Polsce, a kolejne w 2021 roku na Filipinach.