Tarnów. Biskup podziękował policjantom

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 23.07.2019 14:55

Z okazji jubileuszu tarnowscy policjanci mają swój nowy sztandar. Uroczystości odbyły się w katedrze i na Placu Kazimierza.

Procesja do ołtarza. Procesja do ołtarza.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

We wtorek 23 lipca policjantki i policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie świętowali 100-lecie policji, która została powołana przez polskie władze 24 lipca 1919 roku.

Funkcjonariusze uczestniczyli we Mszy św. w tarnowskiej katedrze. Modlitwie przewodniczył bp Andrzej Jeż. - Jubileusz przypomina, że jako policjanci jesteście włączeni w historię narodu, który ma chrześcijańskie korzenie, o czym będzie wam przypominał napis na sztandarze przywołujący Boga, ojczyznę i honor jako najwyższe wartości, na których możliwe jest budowanie teraźniejszości i przyszłości - mówił bp Jeż dziękując policjantom za współpracę przy działalności charytatywnej Kościoła oraz za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości religijnych.

Podniesienie.   Podniesienie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Po Mszy św. na Placu Kazimierza odbyło się uroczyste przekazanie nowego sztandaru, na który, jak mówi komendant miejski policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura, tarnowska policja czekała wiele lat po reorganizacji jej działalności w wyniku reformy administracyjnej kraju. Sztandar pobłogosławił bp Andrzej Jeż.

Przekazanie sztandaru.   Przekazanie sztandaru.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W uroczystości licznie wzięli udział policjanci z regionu z zastępcą komendanta głównego mł. insp. Tomaszem Szymańskim na czele. Obecni byli przedstawiciele Senatu i Sejmu RP, samorządowcy, duchowni i mieszkańcy miasta. Wyróżniający się policjanci otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe.