W Medziugoriu trwa Międzynarodowy Festiwal Młodych

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

dodane 02.08.2019 13:25

Uczestniczą w nim osoby z diecezji tarnowskiej.

W Medziugoriu trwa Międzynarodowy Festiwal Młodych Msza św. 1 sierpnia na rozpoczęcie festiwalu w Medziugorju. ks. Marian Kostrzewa

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całego świata bierze udział w 30. Międzynarodowym Festiwalu Młodych, który rozpoczął się 1 sierpnia w Medziugorju. Spotkanie przygotowane jest głównie z myślą o ludziach poszukujących swojej drogi. Wydarzeniu towarzyszą konferencje i spotkania. Modlitwę jak co roku animuje międzynarodowy zespół muzyczny. W tym roku myślą przewodnią są słowa „Chodź za Mną”.

W festiwalu uczestniczy także grupa pielgrzymów z diecezji tarnowskiej, głównie z Tarnowa i Brzeska. Organizatorem wyjazdu jest ks. Marian Kostrzewa. W Medziugorju pierwszy raz był w 2011 roku. - Kiedy się tam pojedzie samemu, następnym razem trzeba kogoś już ze sobą wziąć - mówi kapłan. Tym razem zabrał ze sobą cały autobus pielgrzymów. Pisaliśmy o tym tutaj:

Zgodnie z tradycją festiwal zakończy się 6 sierpnia czuwaniem i uroczystą Mszą św. o świecie na górze Križevac. Stoi tam krzyż ustawiony w 1933 roku z okazji Roku Odkupienia.