Kraków. Murem za metropolitą

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 10.08.2019 21:35

Tarnowscy diecezjanie pojechali modlić się za abp. Marka Jędraszewskiego. - Ważna jest solidarność - podkreślają.

Abp Marek Jędraszewski w Tarnowie z okazji inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Abp Marek Jędraszewski w Tarnowie z okazji inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Jak informuje Monika Łącka, nasza koleżanka z krakowskiej edycji GN, wśród kilku tysięcy osób modlących się 10 sierpnia pod Franciszkańską 3 w intencji abp. Marka Jędraszewskiego byli tarnowscy diecezjanie, którzy pojechali poprzeć swojego metropolitę, atakowanego za fragment kazania wygłoszonego w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

- Popieramy arcybiskupa, a to, co wydarzyło się w ostatnich dniach, jest po prostu ubliżaniem metropolicie krakowskiemu. Jesteśmy więc tutaj w obronie wartości - polskich, katolickich, chrześcijańskich, a także w obronie człowieka, który mówi prawdę - mówili Józef, Zbigniew, Stefan i Tomasz z Nowego Sącza, dodając, że nie ma znaczenia, iż są z diecezji tarnowskiej, bo w takiej sytuacji, jaka ma miejsce, ważna jest solidarność.

Warto dodać, że diecezja tarnowska razem z archidiecezją krakowską i diecezją bielsko-żywiecką tworzą metropolię krakowską, na której czele stoi arcybiskup krakowski.

Więcej przeczytacie na stronie "Gościa Krakowskiego" w tekście "Kilka tysięcy osób modliło się w intencji abp. Marka Jędraszewskiego".