Pielgrzymi są w drodze (dzień 1.)

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 17.08.2019 12:50

Pierwszego dnia pielgrzymki pątnicze grupy dzielą się na dwie części. Jedna z nich kończy dzień w Szczepanowie, a druga - w Zabawie.

Pielgrzymi są w drodze (dzień 1.) Siostry z grupy 26 pozdrawiają cytelników "Gościa Tarnowskiego". Grzegorz Brożek /Foto Gość

Po opuszczeniu Tarnowa część A Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli grupy od 1 do 13 włącznie, idą na zachód, przez Łętowice, Biadoliny Radłowskie zmierzają w kierunku Szczepanowa, Mokrzysk Bucza. Po przejściu ponad 28 kilometrów nocują m.in. w Przyborowie, Łękach, Mokrzyskach, Szczepanowie i Wokowicach.

Cześć B pielgrzymki, czyli pątnicy wędrujący w grupach od 14 do 26, zmierzają na północ. Po przekroczeniu Dunajca w Ostrowie poszli w kierunku Wierzchosławic, Niwki, Radłowa i Zabawy. Na noclegach zameldują się po 17.00 w Zdrochcu, Biskupicach Radłowskich, Wał-Rudzie, Zabawie, Woli Radłowskiej i Radłowie.

Jutro obie części czekają długie etapy. Część A pójdzie ze Szczepanowa do Grobli i do pokonania będzie mieć około 32 kilometry. Część B pielgrzymki zakończy nominalnie dzień w Nowym Brzesku po pokonaniu 35,5 kilometrów.