Zmarł ks. Fryderyk Bajorek

Informacja prasowa

publikacja 21.08.2019 11:19

Przez 25 lat był proboszczem w Jurkowie k. Czchowa, a ostatnio mieszkańcem Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ksiądz Fryderyk Bajorek. Ksiądz Fryderyk Bajorek.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W dniu 21 sierpnia 2019 roku zmarł ks. Fryderyk Bajorek - emeryt w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, emerytowany proboszcz parafii Jurków.  

Ks. Fryderyk Bajorek urodził się 22 listopada 1948 roku w Łęgu Tarnowskim. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Jerzego Ablewicza 27 maja 1973 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Bobowa, Mielec - św. Mateusza, Nowy Sącz - Matki Bożej Niepokalanej, Chojnik. W latach 1983 - 1990 pełnił urząd proboszcza parafii Chojnik, a w latach 1990 - 2015 był proboszczem w Jurkowie. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Czchów. Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Jurków w charakterze rezydenta. Ostatnio mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta za śp. ks. Bajorka zostanie odprawiona w kaplicy Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w piątek 23 sierpnia o godz. 9.

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele pw. Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia w Jurkowie 23 sierpnia o godz. 14. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.