Pasierbiec. Zapraszamy Czytelników na odpust

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 22.08.2019 11:48

To już ostatnie dni, by wybrać się do Matki Bożej Pocieszenia. Można za dnia albo… nocą.

Bocheńska pielgrzymka do Pasierbca w 2017 roku. Tuż przed Sumą. Bocheńska pielgrzymka do Pasierbca w 2017 roku. Tuż przed Sumą.
Archiwum pielgrzymki

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do zakończenia odpustu w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

W piątek 23 sierpnia o godz. 18 na Mszy św. zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz o. Michała Tomaszka, męczenników z Pariacoto. Relikwie będą niesione w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 19. Pielgrzymi będą mogli oddać im cześć przy ostatniej stacji monumentalnej Drogi Krzyżowej znajdującej się przy sanktuarium.

Pasterka maryjna w Pasierbcu.   Pasterka maryjna w Pasierbcu.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Centralne uroczystości zaplanowano na sobotę 24 i niedzielę 25 sierpnia. Maryjną pasterkę z soboty na niedzielę odprawi bp Leszek Leszkiewicz. A uroczystej Sumie o godz. 11 25 sierpnia będzie przewodniczył bp Mirosław Gucwa, ordynariusz diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki.

Wyjątkowymi pątnikami, którzy będą uczestniczyć w Sumie, będą pielgrzymi z Bochni. Po Mszy św. o 22.30 spod kościoła pw. Jana Nepomucena wyruszy 27 już piesza pielgrzymka do Pasierbca. Pątnicy zamierzają dotrzeć do sanktuarium na uroczystą Sumę.

Uroczystość Matki Bożej Pocieszenia będzie również okazją do wspomnienia 26. rocznicy ukazania się pierwszego numeru „Gościa Tarnowskiego”. Zapraszamy Czytelników do Pasierbca! Będzie na Was czekał niedzielny numer naszego tygodnika z tekstem poświęconym sanktuarium w Pasierbcu.