692 dzieci

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 23.08.2019 17:49

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę jest młoda. Bardzo młoda. Można się o tym było przekonać w Sokolnikach.

Błogosławieństwo dzieci. Błogosławieństwo dzieci.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Podczas Mszy św. bp Stanisław Salaterski, pielgrzymkowy kaznodzieja, nawiązał do tematów dnia, którymi były nawrócenie oraz świadczenie miłosiernej miłości potrzebującym.

- Nawrócenie nigdy nie jest czymś skończonym, ciągle musimy odwracać się od zła, grzechów. Ciągle musimy wybierać dobro. To sytuacja permanentna naszego życia, ale dzięki trwaniu w tym napięciu nie zarośnie nam droga do kościoła, a ręka nie zaciśnie się w pięść - mówił biskup wskazując, że od instytucji pomagającym potrzebującym najważniejszy jest człowiek. - Nawet najlepsze struktury pomocowe mogą zawieść, konieczny jest drugi człowiek, który przyjdzie, zrozumie, pocieszy, wskaże drogę wyjścia z trudnej sytuacji – podkreślał bp Stanisław.

Pielgrzymów podczas kolejnego dnia wędrowania odwiedzili dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka i wicedyrektor ks. Krzysztof Majerczak. Księża podziękowali pielgrzymom za wspieranie dzieł Caritas, a także za zaangażowanie w działalność charytatywną w ramach parafialnych oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

W Sokolnikach ofiarą zbieraną podczas Mszy św. można było wesprzeć rehabilitację Karoliny z Obidzy. - Pięć lat temu Karolina była na pielgrzymce i modliła się tutaj z nami - mówi jej kuzyn Paweł. Dziewczyna przeżyła nagłe zatrzymanie akcji serca, które spowodowało niedotlenienie mózgu i uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Udało się ją uratować, a rehabilitacja dała rezultaty. Dziewczyna mogła chodzić, ubierać się. - Niestety, serce zatrzymało się po raz drugi i cały trud poszedł na marne. Teraz rehabilitacja jest o wiele trudniejsza - mówił Paweł.

Podczas Mszy św. dyrektor PPT podkreślał, że siódmy dzień wędrowania należy do dzieci. - Idzie z nami 692 dzieci. Najmłodszy uczestnik ma 4 miesiące. To wielka radość i nadzieja dla przyszłości pielgrzymowania - mówił ks. Szostak.

Dzieci otrzymały po Mszach św. błogosławieństwo z rąk bp. Stanisława, a od Caritas słodki upominek. Prezent dla najmłodszych miało także wydawnictwo „Promyczek”.