To jest nasza Matka!

xzw /Portal Diecezji Tarnowskiej

publikacja 26.08.2019 10:43

Biskup Jeż na Jasnej Górze podziękował tarnowskim pielgrzymom za trud dziewięciodniowego wędrowania.

Okadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Okadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W homilii na zakończenie 37. PPT, w nawiązaniu do aktów profanacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, zaapelował o poszanowanie wrażliwości religijnej i tego, co jest dla katolików w Polsce najświętsze.

- Boli nas, kiedy widzimy ludzi, którzy wiedzą, co i Kogo wyznajemy, i mając tę świadomość profanują to. Najświętszy naprawdę znaczy najświętszy. To nie jest dla nas kpina z symbolu - to kpina z najbliższej nam Osoby. Czy ktokolwiek pozostałby niewzruszony, gdyby szydzono z jego własnej matki lub ojca? - powiedział bp Jeż.

Pasterz Kościoła tarnowskiego mówił, że we współczesnych realiach działania Kościoła potrzebujemy spokojnej, inteligentnej, przekonującej obrony wiary przed dzisiejszymi zarzutami. - Jest to potrzebne zarówno na płaszczyźnie akademickiej, na froncie duszpasterskim, jak i w pogłębionej formacji religijnej każdej i każdego z nas - powiedział bp Jeż.

Biskup podziękował pielgrzymom za trud. Podkreślił, że pielgrzymowanie było bardzo wymownym publicznym wyznaniem wiary. - Wasza postawa pokrzepia na duchu innych, dodaje im odwagi w niespokojnych czasach, w których bycie chrześcijaninem wymaga coraz większej odwagi - dziękował bp Jeż.

Posłuchaj homilii bp. Andrzeja Jeża:

Bp Jeż - homilia na zakończenie 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej / 25.08.2019
Diecezja Tarnowska