Gosprzydowa. Ogród Maryi

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 09.09.2019 10:09

W czasie odpustu ku czci Matki Bożej poświęcone zostały kaplice z tajemnicami chwalebnymi powstającego tu ogrodu różańcowego.

Gosprzydowa. Ogród Maryi Uroczystość rozpoczęła się procesją z obrazem MB Gosprzydowskiej do ołtarza polowego. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Sumie przy ołtarzu polowym przewodniczył ks. Paweł Machał, pochodzący z Gosprzydowej kapłan, pracujący w archidiecezji wrocławskiej, który świętował 25. rocznicę święceń.

Słowo Boże głosił ks. dr Marcin Kokoszka, ekonom diecezji tarnowskiej. – Powstający na tym wzgórzu ogród różańcowy, widać to już teraz, to piękne miejsce, które powstaje z natchnień Ducha Świętego. Matka Boża, czczona tu MB Gosprzydowska, która – jak słyszę – wyprasza wam liczne łaski, uczy nas, jak słuchać Ducha Świętego w naszym życiu, byśmy doszli kiedyś do chwały nieba – przypomniał w homilii.

Wiernym pogratulował przedsięwzięcia, które realizują. – Wierzę, że to miejsce będzie wam dobrze służyć jako miejsce odpoczynku, spacerów rodzinnych, ale też modlitwy i uświęcania – mówił.

Gosprzydowa. Ogród Maryi   Ks. dr Marcin Kokoszka poświęcił kaplice chwalebne powstającego ogrodu. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Jesienią na wzgórzu bp Leszek Leszkiewicz poświęcił ołtarz polowy i kaplicę objawień Matki Bożej. W sobotę 7 września ks. dr Adam Sroka z WSD w Tarnowie pobłogosławił w czasie nabożeństwa źródełko. Dzień później ks. dr Marcin Kokoszka poświęcił kaplice chwalebne. Płaskorzeźby ze scenami wyrzeźbił do nich Czesław Gazda z Gnojnika.

Krok po kroku powstaje ogród różańcowy. – To jest świadectwo kultu Matki Bożej, który jest tu bardzo żywy, jak i wyraz pobożności wiernych – mówi ks. Tadeusz Cetera, proboszcz parafii.

– Do Matki Bożej Gosprzydowskiej ludzie są tu bardzo przywiązani, głęboko wierzą i jest wiele dowodów w postaci łask, cudów, że jest – co tu mówić – skuteczną pośredniczką – mówi parafianin Ryszard Sumara.