Tarnów. Jako alumni, diakoni i księża potrzebujemy ich obecności

bs

dodane 26.10.2019 11:50

Do seminarium 25 października uroczyście zostały wprowadzone relikwie błogosławionych męczenników z Pariacoto.

Tarnów. Jako alumni, diakoni i księża potrzebujemy ich obecności Wprowadzenie relikwii bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka do tarnowskiego seminarium. arch. WSD w Tarnowie

Uroczystości w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przewodniczył franciszkanin o. Dariusz Gaczyński, sekretarz ds. misji Prowincji Krakowskiej Ojców Franciszkanów. Wraz z nim relikwie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka przywiózł promotor kultu męczenników br. Jan Hruszowiec.

TARNÓW - Wyższe Seminarium Duchowne - 25.10.2019 - przekazanie relikwii Męczenników z Pariacoto
frgiovanni

- Oni tutaj są i za to Panu Bogu dzisiaj dziękujemy - mówił, witając gości, rektor WSD w Tarnowie ks. Jacek Soprych. - Jako alumni, diakoni i księża potrzebujemy tego świętego znaku ich obecności. Są męczennikami miłości, pałają pragnieniem pracy misyjnej, a w wychowaniu seminaryjnym zwracamy dużą uwagę na formację misyjną. Z pewnością ten dar błogosławionych męczenników - o. Michała i o. Zbigniewa - w tym nam dopomoże - dodał rektor.

Tarnów. Jako alumni, diakoni i księża potrzebujemy ich obecności   Ucałowanie relikwii błogosławionych. arch. WSD w Tarnowie

Po Eucharystii wspólnota seminaryjna udała się do auli na spotkanie misyjne. Przywoływano wyjazdy na staże misyjne kleryków, które odbywały się przez kilka lat także w Peru, w kraju męczeństwa błogosławionych. Także podczas lektury duchowej tego dnia przywołano męczenników z Pariacoto.

Błogosławiony o. Zbigniew Strzałkowski pochodzi z podtarnowskiej Zawady. Pisaliśmy o nim m.in. w artykule Tak umierają świadkowie Jezusa.