DSM. Rekolekcje, warsztaty, pielgrzymka i rozwój

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 26.10.2019 18:50

W Tarnowie 26 października odbyło się pierwsze po latach spotkanie opiekunek i opiekunów Dziewczęcej Służby Maryjnej.

DSM. Rekolekcje, warsztaty, pielgrzymka i rozwój W spotkaniu, w którym wziął udział bp Leszek Leszkiewicz, uczestniczyli diecezjalni, rejonowi i parafialni opiekunowie DSM. arch. DSM Diecezji Tarnowskiej

Spotkanie było okazją do przekazania praktycznych informacji dotyczących planów Dziewczęcej Służby Maryjnej, zmian, nowych pomysłów, innych spotkań.

- Było ono bardzo potrzebne. Jesteśmy w trakcie tworzenia struktur dekanalnych opiekunek i opiekunów DSM, które są bardzo ważne w usprawnieniu naszych wspólnych działań. Chodzi o przekaz informacji, tworzenia wspólnot DSM. Przygotowaliśmy też wiele nowych materiałów, które są ogromną pomocą w realizacji grup parafialnych i spotkań, a także promocji DSM-u. Żyjemy w takich czasach, że musimy pokazać, co robimy, dając świadectwo tego, że można i że się da, by młode dziewczyny wzrastały w takich grupach, przygotowując się do przyszłego życia w małżeństwie, a może w życiu zakonnym. Pokazujemy przede wszystkim to, czym jest prawdziwa kobiecość, wskazując na niedościgniony wzór, którym jest Maryja - tłumaczy s. Marcina Kapustka, która wraz z ks. Danielem Świątkiem są odpowiedzialni za DSM w diecezji tarnowskiej i poprowadzili spotkanie dla opiekunów.

Uczestniczył w nim także bp Leszek Leszkiewicz. W czasie słowa skierowanego do opiekunów DSM zwrócił uwagę na rozwój duchowy dziewcząt. - To on przyciąga - przekonywał. Dziękował przybyłym za obecność i zachęcał do dzielenia się swoim doświadczeniem, by w ten sposób wspólnie budować to dzieło.

Nie mogło więc zabraknąć pracy w grupach dekanalnych. Mowa była również o najbliższej diecezjalnej pielgrzymce DSM, która odbędzie 9 maja w Tuchowie, o powstałym niedawno Vademecum DSM, o planowanych warsztatach tanecznych i o trzydniowych rekolekcjach dla starszych przewodniczek DSM, które odbędą się w Błoniu w kwietniu i w maju.

Wszystkie informacje dotyczące DSM Diecezji Tarnowskiej znajdziecie na oficjalnej stronie wspólnoty TUTAJ i na jej Facebooku.