Radłów. Więcej mostów, a najbardziej jednego!

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 22.12.2019 15:47

Mieszkańcy gminy spotkali się na rynku, żeby przeżyć wspólną wigilię.Śpiewano kolędy, łamano się opłatkiem i... zbierano podpisy pod listem do Prezydenta RP.

Duchowni i samorządowcy składają życzenia mieszkańcom gminy. Duchowni i samorządowcy składają życzenia mieszkańcom gminy.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

Na radłowskim rynku odbyło się 22 grudnia wigilijne spotkanie mieszkańców całej gminy. Na początku wszyscy mogli usłyszeć ewangelię o Bożym Narodzeniu odczytaną przez kapłana. Życzenia w imieniu duchownych złożył radłowianom i mieszkańcom gminy ks. proboszcz Janusz Maziarka.

Mieszkańcy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.   Mieszkańcy składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

- Cieszy fakt, że nie oddzielamy, jak niektórzy już w Polsce, świątecznych dni od Bożego Narodzenia. Bez niego wszak nie ma świąt, a jedynie jakaś ich atrapa. Życzę wszystkim, aby w tym świętym czasie spotkali Boga, który w Jezusie nadaje sens ludzkiemu życiu - mówił kapłan.

Uczynił to także burmistrz miasta Zbigniew Mączka. Nawiązując do obecnej sytuacji mieszkańców gminy cierpiących z powodu zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie życzył, by nie zostały zamknięte mosty między ludźmi.

1 stycznia 2020 roku minie 10. rocznica nadania praw miejskich Radłowowi.   1 stycznia 2020 roku minie 10. rocznica nadania praw miejskich Radłowowi.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

- Mamy świadomość istniejących podziałów i murów, które stworzyli politycy. Dlatego, proszę was, nie rozmawiajcie w te święta o polityce. Mamy o czym rozmawiać, żeby w tym pięknym czasie spotkać się i być blisko siebie - mówił Zbigniew Mączka. Podczas spotkania mieszkańcy składali podpisy pod listem do prezydenta Andrzeja Dudy o wsparcie starań jak najszybszej budowy mostu na Dunajcu.

Czas umilali gościom chór Gaudete, dzieci z Zespołu Szkół w Radłowie oraz zespół ludowy Biskupianie, którzy wystąpili z kolędowo-świątecznym programem artystycznym. Miejski ośrodek kultury podsumował konkurs na szopkę, w którym uczestniczyły dzieci z terenu gminy. Wszyscy mogli także otrzymać miejski kalendarz na 2020 rok. - W tym właśnie roku minie 10. rocznica nadania Radłowowi praw miejskich - podkreśla burmistrz Mączka.

Plebańska kapusta z grochem i grzybami znikła bardzo szybko.   Plebańska kapusta z grochem i grzybami znikła bardzo szybko.
ks. Zbigniew Wieglosz /Foto Gość

Podczas wigilijnego spotkania można było zaopatrzyć się w sianko, świąteczne ciasta i potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia działające na terenie gminy. Kapusta z grochem, grzybami i suszonymi śliwkami została przygotowana także na plebanii. Atrakcją była żywa szopka i przejażdżki konnym zaprzęgiem po Radłowie.