Bobowa. Takich parafian sobie życzę

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

dodane 23.12.2019 09:20

Wigilia na tutejszym rynku odbyła się po raz 8. Potrawy serwowali mieszkańcom urzędnicy.

Bobowa. Takich parafian sobie życzę Życzenia mieszkańcom złożyli proboszcz ks. Marian Chełmecki, a także burmistrz Wacław Ligęza i przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Molendowicz. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Życzenia mieszkańcom miasta i gminy złożyli burmistrz Wacław Ligęza, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Molendowicz i bobowski proboszcz ks. Marian Chełmecki. Wigilia na bobowskim rynku odbyła się 22 grudnia po raz 8.

- Życzę błogosławieństwa Bożej Dzieciny, bo bez opatrzności trudno jest funkcjonować w dzisiejszym zmaterializowanym świecie. Chciałbym, żeby każdy mieszkaniec naszego miasta i gminy spędził święta w rodzinnym gronie, żeby nasze serca napełnione były pokojem i radością z narodzin Pana Jezusa. Niech będzie to czas odpoczynku i wytchnienia oraz refleksji i radości na to, co przed nami. Życzę również wszystkim dużo zdrowia - mówił burmistrz Ligęza.

Bobowski proboszcz z kolei zapewnił mieszkańców o modlitwie za nich, o to, by wszyscy razem tworzyli wspólnotę, która potrafi być dla siebie oparciem i radością. - Życzę przede wszystkim otwarcia na siebie i wzajemnej życzliwości, która wypływa z wiary - żebyśmy potrafili sobie przebaczać, modlić się za siebie, dostrzec to, co dobrego udaje się nam zrobić, ucieszyć się tym. To był piękny, szczególny rok dzięki naszym wspólnym działaniom. Życzę sobie, żebym miał dalej takich parafian o wrażliwych, dobrych i wspaniałych sercach - dodał ks. Chełmecki.

Bobowa. Takich parafian sobie życzę   Na bobowskim wigilijnym stole królowały pierogi ze śliwkami, z kapustą, tradycyjna kapusta z grzybami i barszcz. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Na bobowskim wigilijnym stole królowały pierogi ze śliwkami, z kapustą, tradycyjna kapusta z grzybami i barszcz. Pracownicy Urzędu Miejskiego obsługiwali mieszkańców, nakładając potrawy, które przygotowała Gminna Jednostka Usług Komunalnych. Nagłośnieniem i organizacją sceny zajęło się Miejskie Centrum Kultury i Promocji Gminy. Co roku program kolędowy przygotowują uczniowie z poszczególnych szkół. Tegoroczny koncert dali uczniowie z Wilczysk.

Bobowa. Takich parafian sobie życzę   Święty Mikołaj na bobowskim rynku. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Nie zabrakło także łamania się opłatkiem, wspólnych życzeń i św. Mikołaja, który przyniósł drobne upominki w postaci pierników z życzeniami dla mieszkańców.