Brzesko. "Małe, białe dla Jezuska"

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 28.12.2019 20:30

Siedem lat temu brzeskie dzieci śpiewały "Małe, białe dla Jezuska". Po tylu latach Ziarenka Nadziei, śpiewając najpiękniejsze kolędy, wracają do tego daru, który składają Bożej Dziecinie.

Brzesko. "Małe, białe dla Jezuska" Ziarenka Nadziei i Andrzej Gicala na scenie RCKB. Grzegorz Brożek /Foto Gość

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbył się 28 grudnia premierowy koncert dziecięcych Ziarenek Nadziei, zespołu, który działa przy miejscowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Na repertuar koncertu złożyły się najpiękniejsze kolędy, które zostały zarejestrowane na najnowszej płycie zespołu pod takim samym tytułem, jak koncert ją promujący.

- Śpiewaliśmy w ostatnich latach w okresie Bożego Narodzenia rozmaity repertuar, by po swojemu opowiedzieć o tym cudzie, który stał się w Betlejem. W tym roku wracamy do kolęd. Prostych, pięknych pieśni o cudzie Wcielenia. Wracamy do tradycji, także dlatego, że coraz więcej w naszej codzienności pojawia się piosenek, pastorałek. Więc chcemy pokazać i śpiewać to, co przy wigilijnym stole nucą i śpiewają nasze mamy i babcie - mówi Daniel Majcher, który wraz z Andrzejem Gicalą opiekuje się zespołem.

Koncert i płytę dzieci nagrały w wakacje, w czasie pobytu rekolekcyjno-warsztatowego w Szczyrku. Na płycie jest 14 utworów. Krążek otwiera kolęda „W żłobie leży”, a zamykają go „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Nagrane na płycie, a na koncercie zaśpiewane radośnie, szczerze, prosto, tak, jak tylko dziecko potrafi zaśpiewać.

Płycie towarzyszy książeczka z tekstami kolęd. A kolorowa wkładka „usypana” jest z białych ziarenek ryżu, pięknie korespondującymi z białymi strojami anielskimi Ziarenek w czasie występów.

Kolejne koncerty 29 grudnia w RCKB w Brzesku  o godz. 16 i 18.