Tymowa. Naszych Oldboyów dopingował szczytny cel

Julia Pajor, wolontariuszka SKC

dodane 20.01.2020 22:00

Sędzią II Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Dzielnic Tymowej był miejscowy proboszcz.

Tymowa. Naszych Oldboyów dopingował szczytny cel Zabawa była przednia, a i cel szczytny. Natalia Leszczyńska

Na sali gimnastyczej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tymowej 19 stycznia odbył się II Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Dzielnic Tymowej, który zgromadził całą wioskę. Rok temu, gdy sołectwo wsi Tymowa i nasi wspaniali ojcowie organizowali to wydarzenie, nie spodziewali się aż takiego zasięgu i tylu przybyłych gości.

Tymowa. Naszych Oldboyów dopingował szczytny cel   Sędzią meczu po raz drugi był tymowski proboszcz ks. Mariusz Żuczek. Natalia Leszczyńska

O przekąski i napoje zadbały panie z Parafialnego Oddziału Caritas. Opiekę nad młodszą widownią przejęli wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Sędzią meczu po raz drugi był tymowski proboszcz ks. Mariusz Żuczek.

Mieszkańcy Tymowej zaczęli zabawę o godz. 14. Ostatni mecz pierwszej fazy, czyli tej, z której sędzia wyłonił liderów, zaczął się o godz. 16.15. Do walki o Puchar Dzielnic przystąpiło pięć zgranych zespołów: Zeliny, Nagórze, Góry, Granice i Centrum.

Tymowa. Naszych Oldboyów dopingował szczytny cel   Do walki o Puchar Dzielnic przystąpiło pięć zgranych zespołów: Zeliny, Nagórze, Góry, Granice i Centrum. Natalia Leszczyńska

W pierwszym meczu zmierzyły się Granice i Centrum z wynikiem 0:2 dla Centrum. Po dziesięciu emocjonujących meczach pierwszej fazy na najwyższym  miejscu w tabeli uplasowało się Nagórze z wynikiem 12 punktów. Zaraz za Nagórzem - Centrum z wynikiem 9 punktów i Zeliny, które zdobyły 4 punkty.

Sędzia, czyli ksiądz proboszcz, rozpoczął fazę pucharową. Do walki o trzecie miejsce przystąpiły Góry i Zeliny, a o pierwsze - Centrum i Nagórze. Po emocjonujących rozgrywkach sędzia wyłonił trzy pierwsze miejsca. Kolejno: najwięcej punktów zdobyła drużyna z Centrum, na drugim miejscu uplasowało się Nagórze, a na trzecim Góry.

Zabawa była przednia, a naszych Oldboyów dopingował również szczytny cel - datki zebrane podczas meczów zostaną przeznaczone na dofinansowanie zimowiska w Krynicy-Zdrój dla dzieci z tymowskiej parafii.