Nowy Sącz. Kolędowanie w bibliotece

Red.

dodane 23.01.2020 09:20

Po raz drugi Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu zorganizowała wspólne śpiewanie najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Nowy Sącz. Kolędowanie w bibliotece Grupa kolędnicza w czasie kolędowania w bibliotece. arch. PBW w Nowym Sączu

Gościem specjalnym "II Kolędowania w Bibliotece" był Chór Sanktuarium Przemienia Pańskiego „Veraicon” działający przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. 

W tym roku miłą niespodzianką wieczoru dla wszystkich uczestników imprezy było wystąpienie nowych gości: grupy kolędniczej rodziny Urygów, zespołu „Nasze Dźwięki” z Centrum Sądeckiego Seniora oraz  młodzieży z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu. Uczennice czytały wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz wykonały  piękną kolędę w języku ukraińskim.

Sala rozbrzmiewała pięknem polskich kolęd i słowami poezji. Goście, jak przed rokiem, dopisali. Kultywować piękną, polską tradycję przyszli młodzi i starsi - ponad 90 osób. Sądeczanie mogli spróbować tradycyjnych polskich ciast i rozgrzać się herbatą z miodem lub sokiem malinowym.

- Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom i uczestnikom za udział w wieczorze kolęd, za podzielenie się swoimi talentami. Dziękujemy również Małopolskiemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli - ODN w Nowym Sączu za udostępnienie auli na biblioteczne kolędowanie - mówi Małgorzata Rzepa, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.