Szkoła życia i przyjaźni

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 25.01.2020 21:35

Grupa Teatralna z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku świętowała 25 lat działalności artystycznej. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się w RCKB.

Koncert galowy GT. Koncert galowy GT.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyła się 25 stycznia jubileuszowa gala z okazji 25-lecia istnienia i działalności artystycznej młodzieżowej Grupy Teatralnej przy parafii Miłosierdzia Bożego.

Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. - Związaliśmy się z panią Agatą Podłęcką, która pięć lat temu miała w naszej bibliotece wieczór autorski i prezentowała swoją poezję. Na scenie RCKB gościliśmy też często Grupę Teatralną - mówi dyrektor PiMBP w Brzesku Karina Legutek.

Agatę Podłęcką wspiera jej mąż Piotr.   Agatę Podłęcką wspiera jej mąż Piotr.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Agata Podłęcka prowadząca Grupę Teatralną podkreśla, że przez 25 lat ponad 800 młodych ludzi zagrało w ponad 80 przedstawieniach. - Zaczęliśmy od jasełek, które przygotowujemy co roku. Przygotowaliśmy również wiele innych spektakli i koncertów, wśród których obowiązkowo jeden lub więcej w roku dedykowaliśmy św. Janowi Pawłowi II. Grupa Teatralna stała się moim drugim domem, a młodzież moimi dziećmi - mówiła pani Agata.

Podczas uroczystej gali chór GT i soliści zaprezentowali kolędy i pastorałki należące do repertuaru grupy. Chórem dyrygowali Krzysztof Szydłowski i Krzysztof Musiał. Na scenie pojawili się także muzycy z kabaretu „Sprawa Drugorzędna”.

GT to wielka rodzina ponad 800 młodych ludzi.   GT to wielka rodzina ponad 800 młodych ludzi.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Gala zakończyła się odśpiewaniem Grupie Teatralnej i Agacie Podłęckiej 100 lat życia i działalności. Była okazja do składania życzeń i gratulacji. Najbardziej wzruszające wypowiedzieli młodzi z GT, dla których spotkania, spektakle, wakacyjne obozy były szkołą życia i przyjaźni.