Dobra. Wychodźcie często z domów!

Adrian Cieślik

publikacja 29.01.2020 09:56

Lokalna społeczność, parafia i samorząd zaprosili seniorów na wspólne spotkanie. Odbyło się już czwarty raz i przyszło na nie trzy razy więcej osób niż rok temu.

Na spotkanie przyszło trzy razy więcej osób niż rok temu. Na spotkanie przyszło trzy razy więcej osób niż rok temu.
Adrian Cieślik

Dzień Seniora odbył się w Dobrej 25 stycznia. Został zorganizowany już czwarty raz.

- Na nasze zaproszenie odpowiedziało blisko 300 osób, to prawie trzy razy więcej niż w zeszłym roku - mówi koordynator spotkania ks. Jakub Jasiak. -

Niewątpliwie udało nam się zachęcić naszych seniorów do przybycia dzięki zaproszeniom, które zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i rozdane w ramach wizyty duszpasterskiej przez naszych księży - chwali inicjatywę Beata Miśkowiec, prezes Parafialnego Zespołu „Caritas”.

Jasełka w wykonaniu seniorów.   Jasełka w wykonaniu seniorów.
Adrian Cieślik

Zaangażowanie wszystkich osób i jednostek organizacyjnych było ogromne. - W przygotowanie spotkania włączyli się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Dzienny Dom „Senior+” oraz Szkolne Koło Caritas i parafialny oddział Caritas - wymienia Danuta Kubasiak, kierownik GOPS. - Dziękuję za waszą obecność i proszę was - wychodźcie często z domów, jesteście nam potrzebni – mówił do seniorów wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, współorganizator spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pod przewodnictwem ks. proboszcza Wojciecha Sroki. Następnie uczestnicy przeszli do hali sportowej w Szkole Podstawowej, składano sobie życzenia i spożyto uroczysty obiad.

Niektórzy dawno się nie widzieli.   Niektórzy dawno się nie widzieli.
Adrian Cieślik

Seniorzy obejrzeli jasełka w wykonaniu osób z Dziennego Domu „Senior+”, a na koniec wspólnie kolędowali z młodzieżową grupą apostolską „Dobra Młodzież”. - Jestem bardzo szczęśliwa, dzięki takim spotkaniom czujemy się docenieni i mamy możliwość się zobaczyć kogoś znajomego czasami nawet po latach - mówi jedna z uczestniczek spotkania.