Pilzno. Diecezjalne Warsztaty Muzyczne

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 05.02.2020 09:40

Tylko do 14 lutego trwają zapisy na kolejną edycję warsztatów, które są zarazem szkołą modlitwy i duchowości, jak i szkoleniem muzycznym.

Pilzno. Diecezjalne Warsztaty Muzyczne Rozgrzewka przed próbą chóru. Warsztaty w Szymbarku . Grzegorz Brożek /Foto Gość

Od początku pomysł był taki, że chcemy tworzyć przestrzeń, gdzie młodzi mogą przyjechać, żeby się formować duchowo. To są młode, utalentowane muzycznie osoby, którzy chcą śpiewać. Na warsztatach otrzymują pewną dawkę wiedzy liturgicznej, warsztat wokalny i instrumentalny, ale przede wszystkim głęboką świadomość, po co i dla kogo warto się starać rozwijać talent - mówi ks. dr Paweł Górski, twórca i opiekun DWM, dziś proboszcz w Szymbarku.

Kolejna edycja warsztatów odbędzie się od 22 do 23 lutego w Pilźnie. W programie m. in.: codzienna Eucharystia, ćwiczenia emisji głosu, śpiew w czterogłosowym chórze, zajęcia dla instrumentalistów (gitara, sekcja smyczkowa, sekcja dęta), praca w grupach, integracja. Dodatkowo w tym roku zajęcia warsztatowe będą prowadzone z podziałem na sekcje, ale dwutorowo: dla nowych uczestników i dla tych, którzy mają za sobą doświadczenie DWM.

Pilzno. Diecezjalne Warsztaty Muzyczne  

- Diecezjalne Warsztaty Muzyczne zostały powołane przy Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii i działają pod patronatem Wydziału Muzyki Kościelnej. W ciągu wielu już lat współpracowaliśmy z wieloma wybitnymi muzykami. Obecnie podjęliśmy stałą współpracę ze znanym polskim muzykiem, kompozytorem i aranżerem, współorganizatorem corocznego koncertu uwielbienia Jednego Serca, Jednego Ducha w Rzeszowie, Marcinem Pospieszalskim – mówi Magdalena Drozd, muzyk, dyrygent, koordynator DWM.

Szczegóły o zapisach i warsztatach na stronie mlodziez.diecezja.tarnow.pl