Chorzelów. XIX Spotkanie Seniorów

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 08.02.2020 19:27

Organizuje je miejscowa parafia we współpracy z lokalnym samorządem i Kołem Gospodyń Wiejskich.

Na Mszę św. do sanktuarium w Chorzelowie przybyło wielu seniorów z całej parafii. Na Mszę św. do sanktuarium w Chorzelowie przybyło wielu seniorów z całej parafii.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W Chorzelowie odbyło się 8 lutego XIX Spotkanie Seniorów. - Organizujemy je wspólnie z wójtem gminy, sołtysem i Kołem Gospodyń Wiejskich - mówi ks. prał. Andrzej Rams, kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Obrzęd udzielania sakramentu chorych.   Obrzęd udzielania sakramentu chorych.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Seniorzy wzięli udział najpierw we Mszy św., przed którą mieli okazję przystąpić do spowiedzi. W homilii ks. Rams wielokrotnie podkreślał znaczenie osób starszych dla rodziny, parafii, miejscowości i ojczyzny. - Jesteście nam potrzebni jako stróże zasad i wartości, nauczyciele mądrości - mówił pod adresem seniorów kustosz sanktuarium, dziękując także za przykład modlitwy i cierpienia ofiarowanego w intencji Kościoła i Polski. W czasie Mszy św. seniorzy przyjęli sakrament chorych jako umocnienie w swoich chorobach i dolegliwościach związanych z wiekiem.

Spotkanie przy wspólnym stole w Gminnym Ośrodku Kultury.   Spotkanie przy wspólnym stole w Gminnym Ośrodku Kultury.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W drugiej części spotkania seniorów gościli samorządowcy oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gminnym Ośrodku Kultury. Gospodarze przygotowali ciepły posiłek i bogaty program artystyczny. - Tańców nie będzie, bo byśmy nie dały rady, ale samo spotkanie jest już dla nas bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że możemy się wspólnie pomodlić w kościele, a później porozmawiać przy stole - mówią panie Maria, Krystyna i Zofia.