O naszych królewnach usłyszała cała Polska

ks. Daniel Świątek /diecezjalny duszpasterz DSM

publikacja 10.02.2020 10:05

W dwóch ogólnopolskich audycjach prezentowała się Dziewczęca Służba Maryjna Diecezji Tarnowskiej.

O naszych królewnach usłyszała cała Polska Gośćmi obu tych audycji na żywo były diecezjalne przewodniczki DSM – Justyna Kubis, Klaudia Święch, Daria Mucha, Karolina Mirek i Dominika Gonet. ks. Daniel Świątek

"Księżniczka czy królewna - czyli o prawdziwym pięknie i nie tylko…" - taki tytuł miały w ostatni piątek dwie ogólnopolskie audycje dla młodzieży: "Westeplatte młodych" w telewizji TRWAM oraz "Czas Wzrastania" w Radiu Maryja.

Jak można się spodziewać po powyższym tytule ich tematem była próba odpowiedzi na pytanie o istotę prawdziwego piękna i królewskiej godności każdej dziewczyny i kobiety. Jednak nie tylko. 

Była to też okazja do promocji wyjątkowej wspólnoty, która jak żadna inna próbuje tę teoretyczną odpowiedź przekuć na praktykę codziennego życia - Dziewczęcej Służbie Maryjnej diecezji tarnowskiej. Nie na darmo przecież na popularnych wśród naszych DSM-ek koszulkach można przeczytać napis: „W świecie pełnym księżniczek odważ się być królewną”.

Gośćmi obu tych audycji na żywo były nasze diecezjalne przewodniczki DSM – Justyna Kubis, Klaudia Święch, Daria Mucha, Karolina Mirek i Dominika Gonet (w radiu wraz z diecezjalnymi opiekunami tej wspólnoty – s. Marciną Kapustką i ks. Danielem Świątkiem).

Zobacz Westeplatte Młodych z udziałem DSM DT:

Westerplatte Młodych: Księżniczka czy królewna (07.02.2020)
Radio Maryja

Podczas audycji telewizyjnej miała miejsce premiera teledysku do nowej piosenki „MATKA”, którą specjalnie dla wspólnoty DSM napisała Karolina Szczurowska - należąca kiedyś do jej szeregów, uczestniczka I edycji programu Voice Kids.

Piosenka z udziałem Karoliny oraz naszych utalentowanych DSM-ek oraz przyjaciół tej formacji została zaaranżowana i nagrana przez p. Grzegorza Stasiuka i ze „Studia 7 Piętro”, a teledysk do niej powstał staraniem diecezjalnego Synaj.TV.

O tym utworze i teledysku pisaliśmy tutaj:

Dziękujemy Karolinie, jej rodzicom, naszym przewodniczkom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszej piosenki. Podziękowania składamy również ekipie TV TRWAM i Radia Maryja za możliwość udziału w programach i wspólnej medytacji nad istotą prawdziwego piękna.