Kolędnicy misyjni. Dobra nowina!

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 13.02.2020 09:40

Podliczona została ostatnia akcja Kolędników Misyjnych 2019. Była rekordowa pod każdym względem.

Kolędnicy misyjni. Dobra nowina! Spotkanie kolędników misyjnych w styczniu 2020 roku w Krynicy-Zdroju. W procesji z darami kolędnicy zanieśli biskupowi tarnowskiemu piękne skarbonki. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Ostatnie kolędowanie misyjne, po Bożym Narodzeniu 2019 roku odbywało się pod hasłem „Yzgy Habar! Kel balalar” co po kazachsku (bo między innymi wsparciu pracy tarnowskich misjonarzy pracujących w Kazachstanie służyły ofiary zbierane przez dzieci) znaczy „Dobra Nowina! Przybywajcie dzieci!”.

Podliczenie tegorocznego kolędowania także wiąże się z dobrą nowiną. – W tym roku mieliśmy 23245 kolędników, którzy kolędowali w 4235 grupach. W akcję włączyło się 431 parafii, czyli o 3 więcej niż w roku poprzednim. Kolędnicy odwiedzili z Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa ponad 15,7 tys. rodzin. Do kolędniczych puszek, na wsparcie projektów misyjnych zebrali w czasie ostatniego kolędowania 2 miliony 292 tysiące 382 złote – informuje ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii.

Pod każdym względem ostatnie kolędowanie misyjne:

Dziękujemy!