WSD. Diakoni jadą na praktyki. Wcześniej zostali magistrami

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 25.02.2020 15:41

Klerycy z VI roku zakończyli sześcioletnie studia teologiczne. W Wielkim Poście będą pomagać w parafiach.

Alumni z VI roku zakończyli studia z teologii. Alumni z VI roku zakończyli studia z teologii.
WSD w Tarnowie

W poniedziałek 24 lutego na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie Sekcja w Tarnowie odbyły się egzaminy magisterskie kleryków z VI roku. Jak informują alumni prowadzący seminaryjnego fanpage’a, diakoni cieszą się z bardzo dobrych wyników egzaminów, podczas których zaprezentowali swoją wiedzę teologiczną oraz pracę magisterską z wybranej przez siebie dziedziny filozoficznej lub teologicznej.

Egzaminy odbywały się przed dwiema komisjami.   Egzaminy odbywały się przed dwiema komisjami.
WSD w Tarnowie

Obecnie przygotowują się do wielkopostnych praktyk duszpasterskich, które odbędą w wyznaczonych parafiach w diecezji. - Diakoni będą posługiwać w 20 parafiach. Będą pomagać księżom w duszpasterstwie parafialnym, w prowadzeniu grup apostolskich. Ich obecność zaznaczy się także w liturgii Mszy św. i nabożeństw. Diecezjanie w tych parafiach będą mogli usłyszeć homilie głoszone przez diakonów, a dzieci i młodzież w szkołach spotkają przyszłych księży podczas katechezy - mówi ks. rektor Jacek Soprych.

Wielkopostna praktyka to jeden z przedostatnich etapów przygotowań do święceń kapłańskich. Po powrocie z praktyk najstarszych alumnów czekają jeszcze zajęcia z księżmi zajmującymi się różnymi formami duszpasterstwa w diecezji.

Warto przypomnieć, że po powrocie kleryków z zimowych ferii, ruszył na FB seminaryjny fanpage, z którego można dowiedzieć się jeszcze więcej o codziennym życiu alumnów. Profil będzie pełnił także funkcję ewangelizacyjną.