Marcin Pospieszalski i ks. Grzegorz Piekarz na Diecezjalnych Warsztatach Muzycznych

Magdalena Drozd /Diecezjalne Warsztaty Muzyczne

publikacja 27.02.2020 11:35

Wzięło w nich udział blisko 110 osób z diecezji tarnowskiej.

Marcin Pospieszalski i ks. Grzegorz Piekarz na Diecezjalnych Warsztatach Muzycznych Spotkanie z Marcinem Pospieszalskim. arch. DWM

Diecezjalne Warsztaty Muzyczne odbyły się w miniony weekend w Pilźnie k. Dębicy po raz 42.

Standardowo ich celem było przekazanie ludziom młodym wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat muzyki w liturgii. Zajęcia prowadzone były z zakresu śpiewu, gry na gitarze oraz gry na instrumentach dętych i smyczkowych. 

Swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów podzielił się nie po raz pierwszy Marcin Pospieszalski - kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista, wywodzący się z wielodzietnej rodziny muzykalnej, i ks. Grzegorz Piekarz - dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej w Tarnowie. Marcin Pospieszalski w swoim wykładzie o poszukiwaniu inspiracji do tworzenia muzyki uwielbieniowej, nakłaniał młodych warsztatowiczów do sięgania w głąb polskiej historii i kultury. Ks. Grzegorz Piekarz tłumaczył ogólne zasady muzyki liturgicznej.

Wyjątkowo mocnym punktem warsztatów był wieczór, podczas którego uczestnicy prezentowali owoce swoich prac w grupach formacyjnych. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji być na DWM, zapraszamy już na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia.

Zobaczcie relację z Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych, które odbyły się w Pilźnie, młodzieży z Synaj.tv: 

Na DWM!
SYNAJ. TV