Poręba Mała. Pokój zaczyna się od uśmiechu

informacja prasowa

publikacja 27.02.2020 20:40

Takiego wydarzenia jeszcze tam nie było. Nikt nie wrócił do domu bez dyplomu, medalu i nagrody.

Poręba Mała. Pokój zaczyna się od uśmiechu Do południa dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych i wspólnych tańcach prowadzonych przez animatorów. Tylko podziwiać, ile nagród zdobyli. arch. parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - Porębie Małej

Parafialna Fundacja "Pokój zaczyna się od uśmiechu", działająca przy kościele w Nowym Sączu-Porębie Małej, zaprosiła wszystkich mieszkańców osiedla do udziału w zakończeniu tegorocznego karnawału, organizując Sportowo-Karnawałowy Zawrót Głowy. Wydarzenie odbyło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17.

Impreza odbyła się w sobotę 22 lutego od samego rana do późnych godzin wieczornych. Do południa dzieci wzięły udział w konkurencjach sportowych i wspólnych tańcach prowadzonych przez animatorów. Nikt nie odszedł do domu bez dyplomu, medalu i nagrody. Większość maluchów zdecydowała się także na oferowane w czasie zabawy pomalowanie twarzy.

Poręba Mała. Pokój zaczyna się od uśmiechu   Młodzież też bawiła się nie gorzej. arch. parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - Porębie Małej

Popołudnie było zarezerwowane dla nastolatków. Młodzi uczestniczyli w dyskotece oraz licznych konkursach, w tym konkursie tańca w parach, tańca solowego i konkursie kreatywnego przebierania się. Warto było powalczyć o głośniki bezprzewodowe, wejściówki do kina, karty podarunkowe do renomowanych sklepów, ekskluzywne walizki z kosmetykami czy power banki.

Mogliśmy podziwiać występ DJ-ów Seweryna i Szymona (parafialnych lektorów), którzy zaśpiewali i zatańczyli rap. Na koniec grupa taneczna dziewcząt  uczennic SP 17, prowadzona przez Zuzię Maciuszek, zachwyciła publiczność swoim pokazem.

Entuzjazmu nie zabrakło także wieczorem, kiedy to przyszła kolej na dorosłych. Działo się, działo. Rywalizacja w wieczornych konkurencjach była ostra. Rodziny, które zechciały zmierzyć się z trudnymi pytaniami w Familiadzie, pojadą w nagrodę na baseny termalne i zrobią zakupy w znanych sądeckich sklepach.

Można było zaprezentować swój talent wokalny w karaoke. Nasza parafianka "wyśpiewała" weekendowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w górach dla dwóch osób. Na romantyczny weekend do hotelu z małżonkiem pojedzie także zwyciężczyni Koła Fortuny. Oprócz rozruchu dla umysłu organizatorzy zapewnili nam rozruch dla ciała, a to za sprawą dyskoteki prowadzonej przez DJ-a Kamila.

Wszystkie trzy grupy mogły skorzystać ze świetnie przygotowanego szwedzkiego stołu i bufetu z ciepłym daniem.

Serdeczne podziękowania należą się Basi Kubackiej - prezes Fundacji "Pokój zaczyna się od uśmiechu", za ogrom trudu, jaki włożyła w przygotowanie imprezy. Jej prawą ręką był od samego początku znany nam wszystkim reprezentant osiedla na szczeblu miejskim Maciek Rogóż. Pokierowali świetnie wszystkimi detalami organizacyjnymi, angażując mnóstwo pomocników. Gratulujemy także młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas oraz Grupy Apostolskiej Młodszej zaangażowania w przygotowanie i prowadzenie wspólnej zabawy.

Sportowo-Karnawałowy Zawrót Głowy oprócz cennych nagród dostarczył nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń, przyczyniając się do integracji lokalnego środowiska, co było głównym celem imprezy.