Bp Andrzej Jeż: Wyjdziemy z tej pandemii razem z Chrystusem

bs

publikacja 23.03.2020 11:00

W IV Niedzielę Wielkiego Postu biskup tarnowski przewodniczył Mszy św. w tarnowskiej katedrze.

Bp Andrzej Jeż: Wyjdziemy z tej pandemii razem z Chrystusem IV niedziela Wielkiego Postu była kolejną z rzędu, gdy biskup tarnowski sprawował Eucharystię dla kilkunastu osób zgromadzonych w katedrze. Wiele osób przeżywało ją w swoich domach, łącząc się dzięki transmisji radiowej lub internetowej. ks. Marian Kostrzewa /Portal Diecezji Tarnowskiej

W czasie homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił o godności, wielkości niepowtarzalności każdego człowieka przed Bogiem.

Odnosząc się do Ewangelii, zwrócił uwagę, że czas pandemii jest dla nas szansą na dostrzeżenie rzeczy najważniejszych. - Czasem dopiero doświadczenie trudu otwiera nasze oczy - dodał.

Zachęcał diecezjan do refleksji nad naszymi relacjami z Bogiem i drugim człowiekiem, najbliższymi, odkrywania ich wartości. Pytał o to, czy dziś w obecnej sytuacji jesteśmy w stanie przeżywać radość ze zmartwychwstania Chrystusa. Wskazywał, że radością Jezusa nawet w najtrudniejszym czasie było bycie w sprawach Ojca.

- Wyjdziemy z tej pandemii, ale wyjdziemy tylko razem i wyjdziemy razem z Chrystusem. Pytanie, jak wykorzystamy ten dar popatrzenia w pełnym świetle Chrystusa na nasze życie, na otaczającą nas rzeczywistość, na nasze relacje z Bogiem i drugim człowiekiem - mówił pasterz Kościoła tarnowskiego. - Bardzo ważne, żeby w nasze życie wtargnęło Światło - Jezus Chrystus, który daje nam życie, który pozwala nam wzrastać w miłości ku Bogu, ku drugiemu człowiekowi - dodał.

Całą homilię zobacz na kanale YT Portalu Diecezji Tarnowskiej:

bp Jeż - homilia na czas zarazy IV nd Wielkiego Postu / 22.03.2020
Diecezja Tarnowska