Zamiast do Tylicza - na Jasną Górę

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 25.03.2020 11:13

W sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych miały się odbyć diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia.

Cudowny obraz Matki Bożej w Tyliczu. Cudowny obraz Matki Bożej w Tyliczu.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W związku z nowymi zarządzeniami państwowymi i kościelnymi do uroczystości w Tyliczu nie dojdzie. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zachęca jednak do uczestnictwa w transmitowanej Mszy św. z Jasnej Góry w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca - godz. 20.00 (TVP 3 lub youtube jasnagora.pl)

„Zachęcamy także do indywidualnego aktu duchowej adopcji. Można uczynić to w łączności z przyrzeczeniami, które będą składane podczas Mszy św. na Jasnej Górze. Ważna jest decyzja, akt woli. Jeżeli jednak chcecie waszą decyzję wyrazić na piśmie (co nie jest konieczne), to w załączniku znajduje się formularz złożenia przysięgi oraz modlitwa codzienna.

Należy go wydrukować, wypełnić i w odpowiednim czasie stosowną część tego formularza złożyć w swojej parafii w kancelarii parafialnej.

Tuchów, 25 marca 2017 roku. Dzisiaj adopcja dziecka poczętego tylko na odłegłość.   Tuchów, 25 marca 2017 roku. Dzisiaj adopcja dziecka poczętego tylko na odłegłość.
Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Zapraszamy również do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek. Jest to idealne rozwiązanie, które w dowolnym miejscu i czasie pozwala podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Aplikacja ta jest prosta w obsłudze. Towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy ją dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie mamy, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika; kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych. Można ją ściągnąć, jak każdą inną aplikację, w sklepie Google Play oraz App Store.”

Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji Życia Poczętego można znaleźć na stronie adoptujzycie.pl.