Noc poucza nas czym jest światło

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

publikacja 08.04.2020 11:00

Seminaryjna grupa powołaniowa "Semeron" przygotowała dla młodzieży materiały do duchowego przeżycia Triduum Sacrum.

Noc poucza nas czym jest światło Ks. Tomasz Rąpała, opiekun seminaryjnej wspólnoty powołaniowej "Semeron". Grzegorz Brożek /Foto Gość

Wraz z Diecezjalnym Dziełem Powołań grupa „Semeron” przygotowała materiały w postaci rozważań Słowa Bożego na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Rozważania te poprowadzone są w duchu rozeznania drogi życiowego powołania.

- „Myśleliśmy, że możemy być zdrowi w chorym świecie”, mówił papież Franciszek na pustym Placu św. Piotra. Nie do wszystkiego możemy się przygotować fizycznie, ale Bóg przez swoje Słowo, które czyta nam we wspólnocie Kościół, przygotowuje nasze serca do przeżywania codzienności. Musimy wiedzieć jedno w tej sytuacji: noc poucza nas czym jest światło - mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie, opiekun grupy „Semeron”.

Noc poucza nas czym jest światło   W Wielki Czwartek audycja powołaniowa. arch. Semeron

Klerycy ze wspólnoty „Semeron” przypominają, że Słowo Boże czytane z wiarą jest światłem na naszych drogach. Jezus przez swoje słowo zawsze do nas mówi, wskazuje nam drogę.

W załączniku umieściliśmy materiały na to szczególne triduum. Propozycja na każdy dzień to modlitwa, fragment z Pisma Świętego, rozważanie, odpowiedź i zadanie.

- Przygotowaliśmy audycję na ten temat, która będzie w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w Wielki Czwartek o g. 13.15 - dodaje ks. Tomasz Rąpała.