Rusz Duszę. Koronka ślubna

bs

publikacja 16.05.2020 14:40

Portal powołaniowy diecezji tarnowskiej w każdą sobotę zachęca do modlitwy za siostry oraz o nowe i święte powołania zakonne.

Rusz Duszę. Koronka ślubna W każdą pierwszą sobotę miesiąca na stronie Rusz Duszę zamieszczane będą świadectwa powołań sióstr zakonnych. Jako pierwsza historią swojego powołania dzieli się józefitka s. Joela Magdalena Cisek. RUSZ DUSZĘ

„I ślubuję ci miłość…”. A do tego jeszcze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Jak bardzo trzeba kochać Oblubieńca, żeby złożyć takie śluby, wie każda siostra zakonna. Często w ciszy, bez zbędnego rozgłosu, ale za to z ewangelicznym entuzjazmem realizuje się powołanie zakonne, którego źródłem jest miłość do Pana Jezusa - przekonują twórcy portalu "Rusz Duszę", gdzie przed kilkoma dniami zainicjowana została kolejna akcja powołaniowa.

Jak wyjaśnia ks. Sylwester Brzeźny, opiekun dzieła powołań w diecezji tarnowskiej, „Koronka ślubna” to modlitwa w intencji sióstr zakonnych, które żyją obok nas. To równocześnie prośba za te dziewczyny i kobiety, które odczytują w swoim sercu głos powołania. W każdą sobotę zachęca do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia za wszystkie siostry oraz o nowe i święte powołania zakonne.

Z kolei w każdą pierwszą sobotę miesiąca na stronie Rusz Duszę zamieszczane będą świadectwa powołań sióstr zakonnych. Jako pierwsza historią swojego powołania dzieli się józefitka s. Joela Magdalena Cisek. Myśl o życiu zakonnym pojawiała się w niej, kiedy była w drugiej klasie szkoły średniej.

"Zaczęłam wtedy kłócić się bardzo z Panem Bogiem; miałam bowiem inne plany, chciałam iść po maturze na studia, marzyłam o tym, by mieć własną rodzinę. Im bardziej się z Nim kłóciłam, tym bardziej te myśli nasilały się. Postanowiłam więc, że nie będę się modlić, nie będę się szczerze spowiadać (...) przerwałam codzienne uczestnictwo we Mszy świętej, odeszłam na chwilę z KSM-u, zaczęłam chodzić na wagary, żeby udowodnić Panu Bogu, że się nie nadaję do klasztoru" - wyznaje siostra.

Jak poradził sobie Pan Bóg, że siostra jednak została siostrą, a księdzem także jej brat, przeczytasz na stronie Rusz Duszę - TUTAJ.

Pamiętajcie - dziś Koronka za siostry.