Siedliska k. Bobowej. Bierzmowanie i pomoc kubańskim dzieciom

Barbara Sowa

publikacja 02.07.2020 22:00

Sakramentu udzielił młodzieży 30 czerwca abp Juliusz Janusz. Oni z kolei wsparli misyjną akcję tęgoborskiej parafii.

Siedliska k. Bobowej. Bierzmowanie i pomoc kubańskim dzieciom Sakramentu udzielił młodzieży 30 czerwca abp Juliusz Janusz. arch. parafii Siedliska

W kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach k. Bobowej 30 czerwca do bierzmowania przystąpiła młodzież klas ósmych z tejże parafii (23 z Siedlisk i 9 z Biesnej), z rektoratu Siedliska (4) oraz z parafii Jankowa (14).

Uroczystej Mszy św. przewodniczył i sakramentu udzielił abp Juliusz Janusz, pochodzący z pobliskiej Łyczanej. Słowo Boże wygłosił dziekan dekanatu bobowskiego ks. Tadeusz Sajdak, proboszcz parafii Korzenna. Koncelebrowali proboszczowie ks. Władysław Skoczeń, rektor ks. Jacek Kupiec, ks. Piotr Pośliński. Przy ołtarzu posługę pełnił diakon Kamil Karpiński.

Jak zawsze przy takich uroczystościach rodzice kandydatów prosili o udzielenie sakramentu bierzmowania. Młodzież dziękowała po uroczystości kwiatami. Ponadto bierzmowani, zakupując przybory szkolne, włączyli się w akcję "Pokolorujmy edukację kubańskich dzieciaków" organizowaną przez parafię w Tęgoborzy. Stamtąd pochodzi posługujący na misjach na Kubie ks. Dariusz Pawłowski. W pomoc kubańskim rówieśnikom włączyła się niedawno także cała Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Reca w Siedliskach.