Krużlowa. Grupy apostolskie w przestrzeni tajemnicy Eucharystii

ks. Krzyszof Ferenc

publikacja 04.08.2020 15:00

Drugi dzień odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego należał do członków parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej, Caritas i poradni rodzinnych.

Krużlowa. Grupy apostolskie w przestrzeni tajemnicy Eucharystii Głównym uroczystościom drugiego dnia odpustu przewodniczył ks. dr hab. Jan Bartoszek. fot. ks. Krzysztof Ferenc /Krużlowa

Drugi dzień Wielkiego Odpustu Parafialnego w Krużlowej odbywał się pod hasłem: "Grupy apostolskie w przestrzeni tajemnicy Eucharystii". Tego dnia na wieczorną Mszę świętą pieszo przybyli parafianie z Krużlowej Wyżnej.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr hab. Jan Bartoszek - asystent kościelny Akcji Katolickiej w diecezji tarnowskiej oraz od niedawna dyrektor diecezjalnego radia RDN. W swojej homilii zachęcał do zaangażowania się członków poszczególnych grup parafialnych w działalność dla całej wspólnoty.

Licznie tego dnia do sanktuarium Przemienienia Pańskiego przybyli członkowie Akcji Katolickiej, parafialnych oddziałów Caritas czy działający w poradniach rodzinnych z całego dekanatu. Liturgię zakończyła procesja eucharystyczna i akt oddania się Jezusowi Przemienionemu.

Krużlowa. Grupy apostolskie w przestrzeni tajemnicy Eucharystii   Modrzewiowy kościół w Krużlowej ma 500 lat. fot. Piotr Gaborek

Podczas tegorocznego odpustu w Krużlowej świętowany jest jubileusz 500-lecia zabytkowego kościoła. Wiele na jego temat będzie można dowiedzieć się podczas jutrzejszego sympozjum w sali misterium o godz. 15 (środa 5 sierpnia). Centralnej uroczystości odpustowej ku czci Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia o godz. 11 przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz.