Bochnia. Ks. Dariusz Bugajski podarował szpitalowi aparat do EKG

bs /bochniazbliska.pl

publikacja 08.08.2020 21:50

To nie jedyny prezent duchownego. Oddział opiekuńczo-leczniczy otrzymał także środki pielęgnacyjne i dezynfekujące dla swoich podopiecznych.

Bochnia. Ks. Dariusz Bugajski podarował szpitalowi aparat do EKG Do tej pory oddział opiekuńczo-leczniczy nie posiadał swojego aparatu EKG. bochniazbliska.pl

Jak informuje portal "Bochnia z Bliska", kapelan szpitala powiatowego w Bochni ks. Dariusz Bugajski podarował aparat do EKG pacjentom oddziału opiekuńczo-leczniczego, a także środki pielęgnacyjne i dezynfekcyjne.

Do tej pory oddział nie posiadał swojego aparatu. Gdy któryś z pacjentów wymagał  badania EKG, urządzenie było wypożyczane z innych oddziałów.

- Teraz mamy swój własny aparat. To bardzo ułatwia nam pracę - mówiła portalowi Urszula Maślak, pielęgniarka oddziałowa oddziału opiekuńczo-leczniczego bocheńskiego szpitala.

Placówka już na początku lipca pisała na swoich stronach, że księża w tym mieście, a zwłaszcza ks. Dariusz Bugajski, przez cały czas zagrożenia pandemią koronawirusa są mocnym wsparciem duchowym dla pracowników i pacjentów bocheńskiej lecznicy. O jednej z akcji pomocy bocheńskich duchownych pisaliśmy tutaj: