Trzech jest od nas

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 16.08.2020 11:37

W sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyły się śluby wieczyste, które złożyli m.in. tarnowscy diecezjanie.

Czterech zakonników złożyło śluby wieczyste w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Czterech zakonników złożyło śluby wieczyste w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
Archiwum redemptorystów

W uroczystość Wniebowzięcia NMP w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej podczas Mszy św. czterech redemptorystów złożyło wieczyste śluby zakonne.

Trzech z nich pochodzi z diecezji tarnowskiej. To Aleksander Ćwik ze Starej Wsi k. Limanowej, Tomasz Marcinek i Piotr Mazur - obaj z Szynwałdu, oraz Paweł Głodowicz z Serbów (diec. zielonogórsko-gorzowska).

Br. Aleksander Ćwik składa śluby wieczyste.   Br. Aleksander Ćwik składa śluby wieczyste.
Archiwum redemptorystów

Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR, kierując słowo w czasie homilii do profesów wieczystych, mówił im, że "może nie wiedzą, czy ich życie w klasztorze będzie wygodne i przyjemne, czy trudne i smutne, nie wiedzą, czy atmosfera we wspólnocie, w jakiej przyjdzie im żyć, będzie miła czy też nie, ale wiedzą jedno, że decyzja, jaką dzisiaj podejmują, jest wolą Bożą, którą rozeznawali przez 7 lat zakonnej formacji”.

Zobaczcie GALERIĘ ZDJĘĆ.

Ojcowie redemptoryści informują również, że 15 sierpnia 6 braci złożyło pierwsze śluby zakonne, a 16 je ponowiło. W tym dniu odbyło się także przyjęcie nowych kandydatów do zgromadzenia.