Jadowniki. Znak na drodze

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

publikacja 19.11.2020 08:40

Do kościoła parafialnego w Jadownikach wprowadzone zostały 18 listopada relikwie bł. Karoliny Kózkówny.

Jadowniki. Znak na drodze Wprowadzenie relikwii. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Relikwie wprowadzili przedstawiciele działającego tu od roku oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Jest nas, obecnie uczestniczących, prawie 40 osób, z czego regularnie na spotkaniach pojawia się ok. 25 - informuje Mikołaj Kołek, prezes KSM Jadowniki.

Na początku było ich mniej, ale z czasem do KSM przylgnęła większa liczba młodych i obecnie ten oddział należy do liczniejszych w diecezji. - Na początku była grupa młodzieżowa, potem z niej zrodziła się grupa apostolska, a ona przekształciła się w oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i była to zmiana, która przyciągnęła więcej młodych, bo ramy KSM dają różnorodne możliwości działania, akcji i wielu młodym się to po prostu podoba - dodaje Mikołaj.

18 listopada, w 106. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM, młodzi wprowadzili do kościoła parafialnego relikwie bł. Karoliny. To tego wydarzenia przygotowywali się przez trzydniowe triduum, które prowadził z młodymi asystent oddziału ks. Wojciech Mróz. Mszy św. na wprowadzenie przewodniczył ks. prał. Tadeusz Górka, proboszcz parafii. - Wpatrując się w przykład bł. Karoliny, polecamy dziś i polecać będziemy w inne dni młodzież naszej parafii, by bł. Karolina była dla wzorem na drogach ich życia - mówił.

- Chcieliśmy pozyskać relikwie, by Karolinę mieć z nami, by przy jej relikwiach móc modlić się na co dzień, by przypominała nam także o wartościach, którym warto poświęcić życie - dodaje Mikołaj.