Wola Rzędzińska. Dom dla Boga

Redakcja

publikacja 25.12.2020 10:20

Obok prowadzonego przez służebniczki starowiejskie przedszkola zachwyca zbudowana przez dzieci i rodziców piękna betlejemska szopka.

Wola Rzędzińska. Dom dla Boga Szopka przed przedszkolem. arch. Przedszkola

W odpowiedzi na list pasterski biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej pw. św. Józefa w Woli Rzędzińskiej powstała przed budynkiem przedszkola szopka bożonarodzeniowa.

Biskup Andrzej Jeż zwracał uwagę wiernym, by w przestrzeni publicznej pamiętać o symbolach religijnych. Zachęcił, by w rodzinnych domach budować szopki, gdyż "ważne jest, by atmosferę Bożego Narodzenia tworzyć również poprzez eksponowanie symboli chrześcijańskich".

Wola Rzędzińska. Dom dla Boga   Szopka przed przedszkolem. arch. Przedszkola

W odpowiedzi na ten apel w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczno-techniczny "Postać do szopki. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola, które wraz z rodzicami wykonały piękne prace. Obok Świętej Rodziny, która zajmuje centralne miejsce, w szopce można zobaczyć: papieża, siostrę zakonną, kapłana, aniołów, zwierzęta, pasterzy, królów, członków rodzin. Wszyscy oddają cześć Dzieciątku. W przygotowanie postaci rodzice i dzieci włożyli wiele trudu, wykazując się niemałym kunsztem i talentem. W efekcie powstała oryginalna, własnoręcznie wykonana instalacja - szopka betlejemska, którą nie tylko rodzice i dzieci, ale także przechodnie mogą oglądać w pobliżu przedszkola w Woli Rzędzińskiej.