Brzeskie spotkania dla zabieganych są otwarte dla wszystkich i transmitowane

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 23.01.2021 10:30

W kościele Miłosierdzia Bożego rozpoczęła się już czwarta, ale tym razem nietypowa forma rekolekcji dla małżeństw.

Brzeskie spotkania dla zabieganych są otwarte dla wszystkich i transmitowane Spotkania dla zabieganych odbywają się w każdy piątek, do 5 marca. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Czwarta edycja spotkań dla zabieganych, którą właśnie rozpoczęliśmy w naszej parafii, jest tym razem niecodzienna, bo zazwyczaj były to spotkania w konwencji towarzyskiej przy kawie i ciastku. Organizowaliśmy też przy tej okazji również opiekę dla dzieci. W tej chwili ze względu na panującą sytuację jest to tylko konferencja w kościele, a spotkania są otwarte, dzięki czemu może w ten sposób dotrzemy do większej liczby osób. Poprzednie edycje były na zapisy, żeby można było zorganizować tutaj zaplecze i opiekę nad dziećmi. W tej chwili zapraszamy do udziału wszystkich, ponieważ konferencje te, tak jak wszystkie nabożeństwa z naszego kościoła, są transmitowane - wyjaśnia ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Brzeskie spotkania dla zabieganych są otwarte dla wszystkich i transmitowane   Ks. Wojciech Werner tłumaczył, jak będzie wyglądać obecna edycja spotkań dla zabieganych i zaprasza do udziału w niej wszystkich zainteresowanych, także poprzez transmisję. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Spotkania dla zabieganych odbywają się w każdy piątek, do 5 marca. Rozpoczynają się po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 18.45. Pierwszą konferencję podczas wczorajszego wieczoru, 22 stycznia, poprowadził ks. prof. Piotr Łabuda, biblista, redaktor naczelny kwartalnika „Krąg Biblijny”, pomysłodawca i koordynator Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego, realizowanego m.in. na stronie "Gościa Tarnowskiego" - TUTAJ.

Brzeskie spotkania dla zabieganych są otwarte dla wszystkich i transmitowane   Ks. Piotr Łabuda podczas konferencji zachęcał małżonków do bycia ikoną Świętej Rodziny. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Podczas konferencji zachęcał małżonków do bycia ikoną Świętej Rodziny. Tłumaczył, co to znaczy być odbiciem Świętej Rodziny, stać się Świętą Rodziną. Zachęcał, by małżonkowie czas pandemii wykorzystali jako ponaglenie, by na nowo zakochać się w swoim mężu, żonie, dzieciach. To właśnie miłość jest słowem, które określa Świętą Rodzinę. To w niej Jezus wzrastał.

Zachęcał również do modlitwy w gronie rodziny. Tej także od Świętej Rodziny możemy się uczyć. Wskazywał na wzorce w wychowaniu dzieci obecne w Biblii. Obecny rok uznał za doskonałą okazję do poznawania św. Józefa, uczenia się od niego m.in. pokory, skromności, opiekuńczości, odpowiedzialności, miłości.

Ks. Piotr Łabuda przypomniał także dekret Penitencjarii Apostolskiej udzielającej licznych odpustów w Roku Świętego Józefa. Informacje na ich temat, a także spotkań dla zabieganych i link do transmisji można znaleźć na stronie parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku - TUTAJ.

Najbliższe spotkanie dla zabieganych, w piątek 29 stycznia, poprowadzi ks. prof. Janusz Czenczek - krajowy koordynator posługi egzorcystów, który będzie mówił o sakramencie małżeństwa jako darze od Boga dla małżonków i rodziny. Wśród zaproszonych na kolejne wieczory osób jest m.in. Franciszek Mróz z Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, który opowie o Camino de Santiago - najpiękniejszej drodze świata; psycholog Wacław Srebro, który podejmie temat więzów małżeńskich i rodzinnych; oraz Anna i Jan Kiełbasowie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie. 19 lutego - w trzeci piątek miesiąca - brzeska parafia Miłosierdzia Bożego tradycyjnie zaprasza na wieczór uwielbienia.