Zmieniajcie tę "Firmę"! Od wewnątrz!

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 05.05.2021 20:25

Biskup Artur Ważny zachęcał bierzmowanych z Przeczycy i Gorzejowej do aktywnego bycia w Kościele.

Procesja z darami ofiarnymi. Procesja z darami ofiarnymi.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W środę 5 maja młodzi z parafii Przeczyca i Gorzejowa przyjęli sakrament bierzmowania. Podczas Mszy św., której przewodniczył kustosz sanktuarium Matki Bożej Przeczyckiej ks. Edward Janikowski, sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił młodym bp Ważny.

W homilii podkreślił, że Duch Święty zostanie im dany jako pocieszyciel, obrońca i doradca. - Będzie też waszym nauczycielem modlitwy. Dajcie Mu tylko 5 minut w ciągu dnia, aby On w was się modlił i uczył was modlitwy. Być może już tego nie robicie lub robicie to nieregularnie, ponieważ narzuca się wam styl dzisiejszego funkcjonowania, w którym wiele rzeczy dzieje się, gdy naciśniemy przycisk lub klikniemy w niego w internecie. Modlitwa tak nie działa. Jeśli jednak pozwolicie Duchowi Świętemu modlić się w was, zaczniecie oddychać duchem rozmowy z Bogiem - mówił do młodych biskup.

Bp Artur Ważny błogosławi młodych.   Bp Artur Ważny błogosławi młodych.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Apelując do bierzmowanych, by odnaleźli swoje miejsce w Kościele, kaznodzieja przypomniał swoje doświadczenie z Przystanku Jezus. - Kiedy rozmawiałem tam z wieloma ludźmi, usłyszałem: "Księże, zmieńcie tę firmę!". Oni rozumieli to jako wezwanie do opuszczenia Kościoła, ja jako szansę, by zmieniać Kościół od wewnątrz, będąc w nim pomimo skandali, zgorszeń i grzechów. Wy również, drodzy młodzi, próbujcie zmieniać Kościół od wewnątrz, nie porzucając go, gdy przeżywa czas próby. Jest z wami Duch Święty, który będzie wam pokazywał, jak to robić - mówił bp Ważny.

Wyrazem chęci młodych, by to robić już teraz, były złożone w darze ołtarza przyrzeczenia abstynenckie.