W Ruchu Światło - Życie zobaczyliśmy szansę rozwoju

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 23.06.2021 10:03

Halina i Krzysztof Olchawowie zostali nową parą diecezjalną Domowego Kościoła.

Krzysztof i Halina Olchawowie są nową parą diecezjalną Domowego Kościoła. Krzysztof i Halina Olchawowie są nową parą diecezjalną Domowego Kościoła.
DK DT

Bp Andrzej Jeż mianował Halinę i Krzysztofa Olchawów z Laskowej parą diecezjalną Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie.

Nowa para jest małżeństwem od 28 lat. - Tak pięknie się składa, że w tym roku oboje obchodzimy swoje 50 urodziny. Pan Bóg obdarzył nas sześciorgiem dzieci. Niestety dwoje z nich zmarło jeszcze przed narodzeniem. Pozostałe nasze pociechy to córka i trzech synów. Najstarszy Hubert kończy w tym roku 27 lat, w maju zawarł związek małżeński. Konrad ma 23 lata, Klaudia 21, a najmłodszy Karol ukończy 13 lat. Oboje z żoną od 24 lat prowadzimy wspólnie firmę zajmującą się hurtową sprzedażą obuwia - mówią małżonkowie.

W Domowym Kościele są od 12 lat. - W Ruchu Światło - Życie zobaczyliśmy wielką szansę rozwoju duchowego i małżeńskiego. Byliśmy w takim okresie naszego życia, że potrzebowaliśmy umocnienia naszej wiary i jasnych drogowskazów. Po trzech latach bycia w Kręgach Rodzin DK, pojechaliśmy na nasze pierwsze rekolekcje formacyjne w Wiśle, był to ORAR I stopnia. Kilka miesięcy później uczestniczyliśmy w ORAR II stopnia i w tym samym roku przeżyliśmy oazę I stopnia w Rościnnie. W kolejnym roku z wielką radością wyjechaliśmy na oazę II stopnia do Smolan. Ten krótki intensywny okres wyjazdów na rekolekcje sprawił, że lepiej zrozumieliśmy i poznaliśmy Ruch Światło - Życie. Był to czas, który bardzo nam pomógł zbliżyć się do Pana Boga i wzajemnie do siebie w małżeństwie i rodzinie. Wniósł wiele radości w nasze życie. Poznaliśmy w tym okresie wielu wspaniałych ludzi. Zrozumieliśmy, że uczestnictwo w rekolekcjach i oazach jest dla nas bardzo ważne. Pozwoliło nam zobaczyć nasze życie z innej perspektywy i zrozumieć, kto jest w nim najważniejszy, komu mamy zaufać. W 2016 r. uczestniczyliśmy w oazie III stopnia w Krakowie. W tym samym roku zostaliśmy wybrani na parę rejonową w rejonie Limanowa. Był to 25 jubileuszowy rok powstania DK w Limanowej. Przez 3 lata pełniliśmy tę posługę – opowiadają małżonkowie.

W 2011 roku podczas rekolekcji ewangelizacyjnych przyjęli Jezusa Chrystusa za swojego Pana i Zbawiciela. Wybór okazał się przełomowy dla ich życia. Poznali ideę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, w której obecnie trwają.

Od początku przynależności do kręgów rodzin DK uczestniczyli również w innych rekolekcjach. Były to: Triduum Paschalne w formie rekolekcji, „Sesja o pilotowaniu kręgów”, rekolekcje dla par rejonowych, ORDR II, oraz rekolekcje tematyczne, kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji i inne.

Małżonkowie pilotowali 2 kręgi, organizowali rekolekcje ORAR I i II stopnia w Ciężkowicach. Obecnie należą do nowo powstałego rejonu Pasierbiec, który powstał rok temu po podziale rejonu Limanowa. Ich macierzysty krąg istnieje przy parafii w Laskowej i liczy sześć małżeństw.