Diecezja. Koronka na ulicach

Red.

publikacja 29.09.2021 10:00

Modlitwa o "miłosierdzie dla nas i świata całego", ale także w intencjach naszych lokalnych problemów.

Diecezja. Koronka na ulicach Koronka w Dębicy-Latoszynie. Irena Ciebień

28 września 2008 roku wyniesiony został na ołtarze bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. s. Faustyny, i dlatego z tą datą od tego czasu związany jest obyczaj, praktyka odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast.

Diecezja. Koronka na ulicach   Koronka w Dębicy-Latoszynie. Irena Ciebień

W naszej diecezji włącza się w tę inicjatywę coraz więcej parafii, wspólnot. W tym roku zamiar przeprowadzenia inicjatywy na stronie iskra.jezuici.pl zgłosili w naszej diecezji organizatorzy z Barcic, Bogumiłowic, Brzeska, Chomranic, Gręboszowa, Limanowej, Męciny, Mielca (par. Ducha Świętego zorganizowała modlitwę w 7 miejscach parafii), Nowej Jastrząbki, Nowego Sącza (AK zorganizowała wspólną modlitwę w kilkunastu miejscach), Pleśnej, Sromowiec Niżnych, Szczawnicy, Tarnowa (par. pw. bł. Karoliny wyznaczyła 3 miejsca wspólnej modlitwy), Trzciany koło Bochni, Wojakowej i Zaborowa.

Diecezja. Koronka na ulicach   Koronka w Dębicy-Latoszynie. Irena Ciebień

Było bardzo wiele miejsc, których nie zgłoszono organizatorom ogólnopolskiej akcji, a ludzie lokalnie gromadzili się, nieraz niezwykle licznie, by wspólnie modlić się o Boże miłosierdzie. Tak było w Dębicy-Latoszynie. - Akcja Katolicka zaprosiła wszystkich do wspólnej modlitwy. Spotkaliśmy się na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Energetycznej – informuje ks. Piotr Grzanka, proboszcz parafii. Przygotowano nagłośnienie, przyniesiono także obraz Jezusa Miłosiernego.

Diecezja. Koronka na ulicach   Koronka w Dębicy-Latoszynie. Irena Cieibeń