Jadowniki. Każdy zbierze to, co siał

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 30.11.2021 17:59

KSM, LSO i zespół muzyczny przedstawili misterium o bł. Karolinie w pierwszą rocznicę otrzymania jej relikwii.

Jadowniki. Każdy zbierze to, co siał Natalia (z prawej) jako Karolina. ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Rok temu uroczyście przyjęli relikwie bł. Karoliny, która jest m.in. patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W pierwszą rocznicę tego wydarzenia młodzi z KSM, zespołu muzycznego i LSO przygotowali misterium o bł. Karolinie „Każdy zbierze to, co siał”. Opiekunem przedsięwzięcia jest ks. Wojciech Mróz, który podkreśla, że forma misterium lepiej pomaga nawiązać nić relacji z bł. Karoliną.

Pantomimicznie ogrywane sceny z życia błogosławionej współbrzmiały z głosem Karoliny opowiadającej o najważniejszych chwilach swojego życia, w tym o egzaminie śmierci. Komentarzem do scen były piosenki śpiewane przez zespół muzyczny. Misterium wsparli starsi jadowniczanie, wypożyczając zabytkowe już sprzęty domowe, które przywoływały życie dawnej wsi.

- Sporo dowiedziałam się o Karolinie, przygotowując się do roli - mówi Natalia. - Czułam stres i jednocześnie chciałam, żeby wszyscy jak najlepiej poznali Karolinę. Z czasem stres minął i pojawił się pokój. Myślę, że Karolina mi pomogła. Uczę się od niej zaufania Bogu. Ona w najtrudniejszych chwilach modliła się, nie poddawała się złym emocjom. Też tak chcę - mówi odtwórczyni roli błogosławionej.