Rozmowa "Gościa" z bp. Arturem Ważnym

bs

publikacja 03.12.2021 14:30

O ewangelizacji dzisiaj, zarzutach "protestantyzacji" Kościoła i planach na przyszłość mówi nowy przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Rozmowa "Gościa" z bp. Arturem Ważnym W rozmowie udzielonej Franciszkowi Kucharczakowi na łamach naszego tygodnika bp Artur Ważny opowiada m.in. o planach na przyszłość nowej ewangelizacji w Polsce. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Biskup Artur Ważny 18 listopada, podczas 390. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, został wybrany przewodniczącym Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Zastąpił na tym stanowisku abp. Grzegorza Rysia.

W najnowszym numerze papierowego wydania "Gościa Niedzielnego" nowy przewodniczący tego Zespołu KEP bp Artur Ważny w wywiadzie udzielonym Franciszkowi Kucharczakowi mówi o ewangelizacji dzisiaj, odnosi się do zarzutów "protestantyzacji" Kościoła i opowiada o planach na przyszłość nowej ewangelizacji w Polsce.

Zachęcamy za zakupu "Gościa", a także przeczytania wywiadu w e-wydaniu, dostępnym tutaj:

Ksiądz biskup opowiada m.in. o Szkole Nowej Ewangelizacji św. Józefa, która za jego sprawą powstała w Tarnowie w 1997 roku i trwa do dzisiaj, a także o zaangażowaniu świeckich i o tym, co Kościół bez tego traci.

Pierwszym pragnieniem bp. Artura Ważnego jako przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji jest spotkanie wszystkich liderów Kościoła, na ile się da, także ze środowisk internetowych. "Chodziłoby o to, żeby się pomodlić i przeżyć jedno wspólne doświadczenie, dać świadectwo jedności Kościoła. Żebyśmy jako Kościół trochę się pozbierali z tych skandali, żebyśmy uwielbili Boga i dali się posłać" - mówi biskup w rozmowie na łamach naszego tygodnika.