Pastorałka Leona Schillera wybrzmiała w Nowym Sączu

Jacek Skoczeń

publikacja 19.01.2022 11:10

W tym roku minie 100 lat od premiery tego misterium. Wykonano ją także przy najmłodszej z sądeckich wspólnot.

Pastorałka Leona Schillera wybrzmiała w Nowym Sączu Sądecka premiera Pastorałki odbyła się 16 stycznia. Misterium będzie można usłyszeć i zobaczyć jeszcze 21 stycznia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu. Jacek Skoczeń

Choć okres Bożego Narodzenia już się zakończył, jednak zgodnie z tradycją nadal trwa czas kolęd, choinki i żłóbka.

Nie inaczej też było w ubiegłą niedzielę w sądeckiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie odbyła się tamtejsza premiera Pastorałki Leona Schillera.

Ta najmłodsza z sądeckich parafii buduje właśnie swój kościół parafialny. Na razie wspólnota gromadzi się w tamtejszej kaplicy, gdzie parafianie i przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym zamierzeniu. Otóż grupa zapaleńców, zebrana z inicjatywy założycielki i dyrygentki scholii parafialnej Barbary Kubackiej, przedstawiła to jakże znane i lubiane dzieło Leona Schillera. Oprawę muzyczną zapewniła wspomniana schola oraz dziecięcy zespół „Powerowe Aniołki”. Całość reżyserował Jacek Mazanec.

Dla tych wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć i usłyszeć Pastorałki, mamy dobrą informację - kolejne przedstawienie odbędzie się 21 stycznia 2022 roku o godz. 17 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 61. Wydarzenie będzie także transmitowane online na stronie biblioteki.

Aktorzy i śpiewacy serdecznie zapraszają.