Gromnik. Wiara umacnia się, gdy jest śpiewana

Informacja prasowa

publikacja 24.01.2022 14:15

Dekanalne spotkanie młodych zostało złączone z koncertem utalentowanych młodych śpiewaczek i muzyków.

Koncert przygotowali utalentowani młodzi śpiewacy i muzycy. Koncert przygotowali utalentowani młodzi śpiewacy i muzycy.
Parafia Ciężkowice

Wieczór w gromnickim kościele NMP Królowej wypełniony był 23 stycznia śpiewem kolęd i pastorałek. Koncert "Przekażcie sobie znak pokoju", zorganizowany przez parafię w Gromniku, we współpracy z zaprzyjaźnionymi muzykami, stał się jednocześnie spotkaniem młodych z dekanatu ciężkowickiego. Jak podkreślają organizatorzy ks. Piotr Obrzut i Marek Jacher, śpiew kolęd i pastorałek to piękna tradycja, którą należy pielęgnować.

- Cieszy fakt, iż wielu młodych zaangażowało się w to piękne dzieło. Śpiew kolęd w gromnickiej świątyni zgromadził duchowieństwo, wielu młodych oraz parafian i przybyłych gości z różnych parafii. Dało się zauważyć, iż w czasie koncertu nieustannie przybywało w kościele słuchaczy, bowiem "gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam ludzie dobre serca mają" - mówi ks. Marek Migacz, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Wydaje się zasadnym, by w młodych ludziach zasiewać piękne tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest kolędowanie. - W śpiewanych pieśniach ukryta jest bogata teologia Słowa, które stało się ciałem - podkreślają organizatorzy.

- Cieszę się, że mogłam tu dziś pośpiewać razem z moimi rówieśnikami. Wspólne wyznawanie wiary, chociażby śpiewem, umacnia ją. Jestem za to wdzięczna Panu Bogu - mówi Aleksandra, tegoroczna maturzystka.