Zostało 100 dni do 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę

bs

publikacja 08.05.2022 20:10

Komisja konkursowa wyłoniła już także zwycięski projekt plakatu.

Zostało 100 dni do 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę Autorką projektu, który został wybrany przez komisję konkursową na plakat 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, jest Emilia Sobuś z Mielca. FB Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę

W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbędzie się po raz 40. Tradycyjnie pątnicy z diecezji tarnowskiej wyruszą w 9-dniową wędrówkę przed tron Jasnogórskiej Pani 17 sierpnia, a to oznacza, że do wyjścia pozostało dokładnie 100 dni.

Taka "studniówka" w czasie matur powinna ucieszyć tych, którzy zdają egzamin dojrzałości w tym roku. Maturzystów dzisiaj więc szczególnie zachęcamy do wyruszenia na szlak PPT.

Hasło tegorocznej pielgrzymki to "Chrystus naszą Paschą". Pielgrzymkowe materiały formacyjne przygotuje w tym roku bp Artur Ważny.

Dwa dni temu komisja konkursowa wyłoniła ponadto zwycięski projekt plakatu 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Jago autorką jest Emilia Sobuś z Mielca. "Krzyż i hostia w centrum plakatu symbolizują paschę czyli przemianę Jezusa Chrystusa tę na Golgocie jak i w naszych sercach. Chrystus rozświetla wszystkie ciemności i prowadzi nas Jego ścieżkami. Podjęcie pójścia się tymi ścieżkami wymaga od nas pewnego trudu (symboliką tego są góry)" - tak symbolikę plakatu tłumaczy Emilia.