Dziekan zaprasza

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 10.05.2022 13:57

Ksiądz dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII, informuje o nowej perspektywie studiowania teologii w Tarnowie.

Ks. dr hab. Marek Kluz prof UPJPII. Ks. dr hab. Marek Kluz prof UPJPII.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Ks. dr hab. Marek Kluz prof. UPJPII i dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie informuje o studiach teologicznych i ich nowej formie.

- Zapraszamy na pięcioletnie magisterskie studia teologiczne, które pozwalają uczyć religii w szkołach i przedszkolach. Od 8 października ego roku rozpoczynamy dwuletnie studia podyplomowe z teologii dla czynnych zawodowo nauczycieli. Studia te dają uprawienia dla nauczania religii w szkołach ponadpodstawowych, podstawowych i przedszkolach. Przed absolwentami tych studiów otwierają się nowe perspektywy. Wielu katechetów świeckich odchodzi na emeryturę, zmienia się też struktura wiekowa duchownych, którzy uczą w szkołach. Tym bardziej więc będzie potrzeba nowych nauczycieli religii - mówi ks. Kluz.

Filip Zatorski, który studiuje już na trzecim roku teologii, podkreśla, że głównym motywem, dla którego wybrał te studia, była jego fascynacja tematem Boga, wieczności, relacji człowieka do świata. - Myślenie o tym, jak ta wiedza przyda się w życiu, było pierwsze. Chciałbym dalej studiować teologię, zrobić doktorat. Na wydziale jest bardzo rodzinnie, panuje przyjazna atmosfera, są też bardzo dobre warunki do nauki - mówi student WTST.