Żeby patrząc na was, widzieli Jezusa

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 13.05.2022 12:42

Bp Artur Ważny udzielił sakramentu bierzmowania młodym z sądeckich parafii św. Wawrzyńca, św. Jana Chrzciciela, Żeleźnikowej, Barcic i Przysietnicy.

Bp Artur Ważny głosi homilię w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu Biegonicach. Bp Artur Ważny głosi homilię w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu Biegonicach.

W środę 11 maja bp Artur Ważny bierzmował młodych w kolejnych parafiach dekanatu Stary Sącz. W kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu Biegonicach sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymali młodzi z miejscowej parafii, a także ze wspólnoty św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu Porębie Małej, oraz z Żeleźnikowej Wielkiej.

Tego samego dnia wieczorem dar Ducha Świętego przyjęli młodzi z parafii Barcice i Przysietnica. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Przysietnicy.

Jak podkreślał w homilii bp Ważny, młodzi zostają bierzmowani, aby wypełnić wolę Ducha Świętego, który ich posyła z orędziem Ewangelii. - Najpierw jednak musicie słuchać, co Duch Święty mówi. Nie jest przecież jakąś niewidzialną energią, ale Osobą, która wchodzi w człowiekiem w dialog, rozmawia z nim, wskazuje mu misję. Posłuszeństwo Duchowi Świętemu sprawi, że będziecie promieniować Jego obecnością, że przez was ludzie doświadczą obecności Boga – mówił biskup.

Bierzmowanie w Przysietnicy.   Bierzmowanie w Przysietnicy.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Kaznodzieja wskazywał, że ludzie pragną zobaczyć Boga. – Jeśli będziecie słuchać Ducha Świętego, wtedy On upodobni was do Jezusa, który powiedział, że kto widzi Jego, widzi Ojca. Głoszenie Ewangelii musi mieć moc świadectwa, przyjętej postawy życia. Same słowa nie wystarczą, potrzebne są czyny, które będą weryfikować waszą wiarę, miłość do Jezusa. Wasze czyny albo będą przekonywać innych do Boga, albo od Niego oddalać. Zapraszam was do życia w posłuszeństwie Duchowi Świętemu, aby ludzie mogli zobaczyć Boga, który kocha każdego człowieka i pragnie dla każdego szczęścia - mówił bp Ważny.