Tylko suche patyki płoną

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 20.05.2022 18:21

Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował młodych z par. NSPJ w Dębicy-Latoszynie.

Bierzmowani w Dębicy-Latoszynie. Bierzmowani w Dębicy-Latoszynie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Uroczystość odbyła się we środę 18 maja w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęli młodzi z miejscowej parafii. Udzielił im go bp Leszek Leszkiewicz.  

W homilii nawiązał do przypowieści Jezusa o winnym krzewie. - Gałązki, które tkwią w żywym krzewie, przynoszą owoc. Inne usychają. Zbiera się je i wrzuca do ognia. I płoną. Jeśli będziecie trwali w Jezusie, będziecie ożywiani Jego miłością, darem Ducha Świętego, który sprawi, że wasze życie będzie owocne, spełnione, szczęśliwe. Starajcie się uniknąć losu suchych patyków - apelował biskup.

Podkreślił, że jako młodzi chrześcijanie wchodzący w obszar dojrzałej wiary, powinni rozwijać swoją więź z Jezusem. - Bądźcie świadomymi katolikami, którzy wiedzą, w kogo i w co wierzą. Nie bez przyczyny do bierzmowania przygotowujemy się tak długo, aby jak najwięcej wiedzieć o swojej wierze. Rozwijajcie waszą więź z Jezusem przez modlitwę codzienną i wspólnotową na Eucharystii. Przystępujcie często do Komunii św. i spowiedzi, aby było w was stale Boże życie. Unikajcie sytuacji, w której będziecie traktowali grzech jako coś zwyczajnego. Nigdy się do grzechu nie przyzwyczajajcie! - mówił bp Leszek, zachęcając młodych, by znakiem ich więzi z Jezusem było opowiadanie o Nim rówieśnikom, aby każdy miał szansę odnaleźć drogę do nieba.