Trwajcie w Jezusie, a nie zgubicie drogi do Niego

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 20.05.2022 22:07

Bp Stanisław Salaterski bierzmował młodych z Żurowej, Olszyn k. Jasła i Jodłówki Tuchowskiej.

Bierzmowanie w Żurowej. Bierzmowanie w Żurowej.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W czwartek 19 maja sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęli młodzi z trzech parafii dekanatu ołpińskiego. W odnowionym XVI-wiecznym kościele pw. św. Małgorzaty w Żurowej do sakramentu przystąpili młodzi z miejscowej parafii.

Z kolei w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olszynach k. Jasła dar Ducha Świętego przyjęli młodzi z miejscowej wspólnoty parafialnej oraz z Jodłówki Tuchowskiej.

Dziewczęta dziękują w Olszynach za bierzmowanie.   Dziewczęta dziękują w Olszynach za bierzmowanie.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Szafarzem sakramentu był bp Stanisław Salaterski. W homilii rozwinął motwy zaczerpnięty z Ewangelii św. Jana, w której Jezus mówi o trwaniu w Nim przez miłość do Boga i bliźnich.

- Trwać w Jezusie to być z nim na modlitwie, poznawać Go na katechezie oraz własnym wysiłkiem zrozumienia wiary. To podejmować różne dzieła apostolskie w swojej parafii. To dzielić się radością, którą daje Ewangelia, z innymi. Trwać w Jezusie to również kochać bliźnich. Nie można być w Nim, jeśli się nie kocha innych ludzi. Stąd płynie wezwanie do pełnienia dzieł miłosierdzia, do współczucia i pomocy potrzebującym kolegom i koleżankom, to przynaglenie do troski o osoby starsze, niepełnosprawne. Kto trwa w Jezusie, czyni dobro, stając się każdego dnia coraz bardziej szlachetnym człowiekiem - mówił bp Stanisław do młodych w Żurowej i Olszynach.