W blasku miłosierdzia

Informacja prasowa

publikacja 31.05.2022 11:10

Młodzież z parafii Dobra przed przyjęciem sakramentu bierzmowania uczestniczyła w wyjazdowych rekolekcjach w Krakowie-Łagiewnikach.

W blasku miłosierdzia Już dzisiaj ponad 60 osób z parafii Dobra przyjmie sakrament bierzmowania. Sebastian Majerski

Jest to już wypraktykowana i sprawdzona forma wzmacniająca przygotowanie młodzieży do bierzmowania. - W tym roku jest ich ponad 60, więc wyzwanie większe. Postanowiliśmy zorganizować te rekolekcje w samym centrum Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, co sprzyja w przeżywaniu tych dni - mówi ks. Jakub Jasiak, katecheta.

- W ciągu trzech dni we wspólnocie otrzymaliśmy kolejno krzyż bierzmowanych z Zabawy, różaniec, książeczkę i podpisywaliśmy przyrzeczenia abstynenckie. Wszystko było poprzedzone wcześniejszą konferencją. Dzięki tym rekolekcjom czujemy, że bierzmowanie już blisko - mówi Wiktor Miśkowiec.

- Adoracja, Msza św. i spowiedź to ważne akcenty rekolekcji, które przeżywaliśmy pod hasłem: "Radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać", zaczerpniętym z Ewangelii z dnia rozpoczęcia naszych rekolekcji. Śpiew pomaga w przeżywaniu wiary - mówi Aleksandra Morzywołek, animatorka.

Uczestnicy zwiedzili również Kraków, byli w katedrze wawelskiej, na Rynku, pod oknem papieskim, w gmachu Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w ramach rekreacji mogli pojeździć gokartami. - Dużo dobrych wrażeń i odczuć duchowych, otwierających na Ducha Świętego - podsumowuje jedna z uczestniczek.